Цитата
"Правки вже вносяться. На засіданні до цього так скептично ставляться, особисто я не буду нічого подавати тому що ту концепцію, яку заклали, її ніякими правками не виправиш. У нас в партії є свої законопроекти і по антимонопольному, і по податковому законодавству, ми вважаємо такими методами потрібно боротися, а не використовуючи РНБО. Навіть якщо альтернативні законопроекти не будуть підтримані, нам що підтримувати це безглуздя?" – говорить Костенко.
Доповнимо
Секретар комітету говорить про те, що є безліч претензій до законопроекту. Одна із, що цим законопроектом хочуть підмінити судову владу Радою національної безпеки і оборони України.
"Ми демократична країна. У РНБО люди фактично із однієї політичної сили і вони, по факту, приймають рішення - хто є олігархом, хто ні. З ким ми спілкувалися, як раз ті люди, які є олігархами в Україні, згідно цього законопроекту не підпадають під це визначення. А внесуть тих, кому доведеться приходити і домовлятися, щоб не попадати в ті реєстри. А вже дехто сміється, що буде пишатися, що попаде в реєстр і буде називатися олігархом. За тим механізмом, який пропонує законопроект, ніяких наслідків не буде. Можливо, для людей це звучить красиво, що будуть боротися з олігархами, але, по факту, він нічого окрім хаосу не дасть", – пояснює нардеп.
Контекст
Нагадаємо, Верховна Рада на позачерговому засіданні ухвалила в першому читанні так званий законопроект про олігархів, що передбачає обмеження їх впливу на медіа та політиків. За проголосували 275 народних депутатів, із них 231 - "слуги народу". Також голоси дали 18 депутатів "За майбутнє", 18 "Довіри" і 8 позафракційних.
Нагадаємо
Як зазначили в коментарі УНН у “Слузі народу”, низка додаткових законопроектів про олігархів буде направлена на унеможливлення деструктивного впливу олігархів на ухвалення державних рішень.
30 червня Комітет Верховної ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував взяти за основу законопроект Президента України Володимира Зеленського про деолігархізацію.