“Я є оптимістом у цьому питанні, оскільки, попри невтішні прогнози прихильників зради, навпаки, нинішня адміністрація Білого дому проявляє більш активну позицію в цій конфліктній ситуації, і, на думку деяких експертів, навіть більше ніж Меркель чи Макрон”, — зазначив експерт.
Він також згадав про нещодавнє повідомлення секретаря департаменту казначейства (міністр фінансів США) Стівена Мнучіна про те, що Мінфін США невдовзі оприлюднить список російських олігархів з оточення президента Росії Володимира Путіна, проти яких, у найближчому майбутньому, можуть бути запроваджені санкції.
“Я не можу сказати, чи це зіграє на руку Україні, проте це дасть дуже потужний удар по Росії, оскільки, більш того, ця доповідь буде публічною, і, власне, вся інформація про те, де зберігаються кошти, ким вони закумульовані, наскільки ці люди близькі до президента Путіна — ця інформація буде оприлюднена і буде детально вивчена сотнями журналістів, засобами масової інформації. Це буде інформаційна бомба”, — сказав він.
Кислинський також висловився щодо майбутньої зустрічі, яка має відбутись сьогодні між Спецпредставником США з питань України Куртом Волкером та помічником президента РФ Владиславом Сурковим у Дубаї.
На думку експерта, нещодавня заява прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова про те, що в Кремлі не очікують результатів від зустрічі представників, свідчить про те, що Сурков до неї не готовий.
“Це була заява Пескова і свідчить про те, що, перш за все, Сурков поїхав на цю зустріч з пустими руками. Власне, дійсно, зустріч матиме протокольний характер”, — зазначив він.
Саму зустріч Кислинський вважає лише демонстрацією готовності до діалогу з обох сторін.
“Про це і сам Трамп заявив сьогодні, коли його запитали, чи збирається він будувати діалог з Росією, він сказав: "Так, звичайно", і це неможливо — не будувати. Коли дві країни, постійні члени ради безпеки ООН, ядерні держави, не можуть не спілкуватись. Тому це, скажімо так, перевірка зв’язку”, — розповів експерт.
За його словами, діалог Волкера та Суркова сприятиме відновленню контролю над територією Донбасу.
“Україна не чекає. Україна прикладає, на мою думку, максимальні зусилля і, власне, те що зустрічі пана Волкера в Україні свідчать про це. Триває діалог для того, щоб якнайскоріше, якнайменшими зусиллями відновити контроль над територією Донбасу”, — сказав він.
Експерт зазначив, що, не зважаючи на неоднозначний успіх попередньої зустрічі представників, головне питання переговорів, все ж, було узгоджене всіма сторонами.
"Я пам’ятаю, що їх попередня зустріч була невдалою, за оцінками того ж Волкера, але, все одно, головне питання — це введення миротворчої місії, яке погодили майже всі учасники переговорів і учасники, фактично, конфлікту. Україна і Росія погодилися, що місія буде, але зараз визначаються рамки її мандату", - додав він.
Експерт також зазначив, що, на його думку, українська сторона не дозволить затягувати процес переговорів щодо введення миротворчої місії на Донбас.
“На перший погляд, може здатися, що російська сторона прийняла позицію затягування процесу в очікуванні виборів, якщо трактувати так слова пана Волкера. Але насправді, я сподіваюсь, що українська сторона не дозволить це зробити і буде говорити голосно, тим більше що, і сам Волкер нещодавно заявив, що Америка не буде вести переговори з Росією без участі української сторони”, — додав він.