"За такої кількості спалахів ГКІ (гострих кишкових інфекцій - ред.), за такої кількості смертей від ботулізму, в умовах низького рівня санітарної культури дорослих та дітей, ми повинні мати не право, а обов'язок піклуватися за якісне харчування наших співвітчизників. І особливу увагу потрібно приділити харчуванню дітей у санітарно-оздоровчих закладах та закладах освіти", - сказав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За масові отруєння відповідальності ніхто не несе
Погіршенню рівня безпечності та якості харчування українців передує кілька причин, вважає Шурма.
"По-перше, це - передчасна ліквідація санепідслужби. Цей крок варто було робити, але дещо пізніше", - пояснює нардеп.
Новостворена Держпродспоживслужба поки що не працює у повній мірі, додає Шурма. Роботу контролерів гальмує зарегульована система перевірок якості поставлених продуктів харчування українським дітям, каже нардеп.
"Сьогодні фахівці не мають права позапланово перевірити постачальників продуктів харчування у навчальні заклади. Самі постачальники виступають переважно проти таких перевірок. Кажуть, що постійні перевірки впливають на його роботу.
Я вважаю, що якщо підприємець хоче постачати продукти харчування, тим паче дітям, він має бути готовим робити це якісно. Якщо ти робиш це якісно - ти маєш бути відкритий для перевірки. Чого боятися? Сьогодні якість продуктів харчування на наднизькому рівні, тому зняття позапланових перевірок постачальників продуктів харчування у навчальні заклади є передчасним кроком", - пояснив нардеп.
Нагадаємо, напередодні депутат Сергій Тригубенко закликав уряд дозволити позапланові перевірки постачальників продуктів у садочки та школи.
"З одного боку відсутня державна програма з вакцинації, з іншого - відсутній контроль за елементарним санітарним благополуччям. У сукупності все це множимо на тривалий застій та безрезультативність реформ як контролюючих органів, так і галузі охорони здоров’я. На виході отримуємо загрозу національній безпеці, що проявляється у вихованні нездорового молодого покоління з враженим і нестійким імунітетом. Я, може, і глобалізую питання, але так воно і є. І замовчувати масштаби катастрофи - щонайменше злочинно.
Тому, я вкотре хочу закликати уряд звернути увагу на проблему і зробити маленький крок до зрушення з мертвої точки: зніміть мораторій на перевірки постачальників продуктів харчуванні у навчальні заклади", - наголосив він.