“Сьогодні апеляційний суд Англії завершив слухання апеляційної скарги, поданої Україною на рішення, винесене у березні 2017 року у порядку спрощеного провадження англійським Високим судом на користь довірчого управителя (трасті), що діє в інтересах Російської Федерації, у судовому процесі стосовно єврооблігацій на суму 3 млрд доларів, які нібито були випущені Україною у грудні 2013 року”, — йдеться у повідомленні.
За інформацією міністерства, упродовж 5 днів, поки тривало засідання, команда юридичних радників України привела вагомі правові аргументи України для розгляду суддівською колегією у складі трьох висококваліфікованих та досвідчених Суддів Апеляційного суду.
“Після завершення засідання судді відклали винесення рішення на пізніший термін. Про результати апеляційного розгляду буде повідомлено після оголошення Апеляційним судом Англії свого рішення”, — зазначили у Мінфіні.
Крім того, у відомстві наголосили, що “Україна довіряє англійському судочинству та, як і раніше, впевнена у досягненні позитивного результату судового процесу, що був розпочатий за вказівкою Росії у цілях реалізації масштабнішої стратегії зі здійснення Росією незаконної та протиправної агресії проти України”.
Нагадаємо, 22 січня в Апеляційному суді Лондона розпочався розгляд скарги України щодо так званого “боргу Януковича”.
У лютому 2016 року компанія The Law Debenture Trust Corporation PLC подала позов проти України до Високого суду Англії і Уельсу щодо боргу. Україна подала до Високого суду Англії заперечення проти позову The Law Debenture Trust Corporation PLC.
Високий суд Лондона в березні не визнав обґрунтованість аргументів України у справі про “борг Януковича”.
Мінфін України в червні подав апеляцію на рішення Високого суду Лондона в справі Росії проти України щодо виплати 3 млрд дол. При цьому у вересні Україна компенсувала РФ 1,16 млн фунтів за постановою Високого суду Лондона.
Уряд України в 2013 році постановив здійснити державні зовнішні запозичення шляхом випуску облігацій зовнішньої державної позики на суму 3 млрд доларів з погашенням 20 грудня 2015 року, які викупила Росія.
Україна повинна була виплатити борг в грудні 2015 року. Цього не сталося, оскільки в Україні ввели мораторій на повернення боргів кредиторам, в тому числі Росії. Після цього в лютому 2016 року Росія подала судовий позов проти України.