“(У Трампа) немає довгострокової стратегії по (відносинам з) Росією і Китаєм”, — сказав Болтон.
Він також вказав на загострення у відносинах між КНДР і Республікою Корея, що виразилося в знищенні Пхеньяном міжкорейського офісу зв’язку в Кесоні. Колишній чиновник заявив, що “саме в таких питаннях більш очевидним стає нестача компетенції у Трампа”.
Крім того, Болтон розкритикував підхід американського президента до стримування Ірану. Ядерну угоду в рамках Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) він охарактеризував як безперспективну, зазначивши, що “вона (угода) ніколи не оживе”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Болтон наполягає на втручанні Трампа в українські справи
У вівторок Міністерство юстиції США, яке виконує також функції генеральної прокуратури, подало в суд на Болтона в зв’язку з підготовкою публікацією його книги “Кімната, де це сталося: мемуари Білого дому” (The Room Where It Happened: A White House Memoir). Влада ставлять Болтону в провину порушення зобов’язань про нерозголошення відомостей, що становлять державну таємницю, які той взяв на себе, ставши помічником президента. Федеральний суд столичного округу Колумбія відхилив позов Мін’юсту, зазначивши, що екземпляри книги вже надруковані і відправлені на склади як в США, так і в інші країни, вони також потрапили в руки преси. Суддя визнав при цьому, що колишній помічник американського лідера “поставив під удар національну безпеку Сполучених Штатів” і може в результаті понести “адміністративну (і потенційно кримінальну) відповідальність”.
Праця Болтона повинна була вийти в березні, проте його публікацію відклали спочатку до травня, а потім до 23 червня. Рада національної безпеки Білого будинку 23 січня направила адвокату експомічника Трампа Чарльзу Куперу повідомлення про те, що книга містить відомості, що є держтаємницею, а тому не може бути надрукована в її нинішньому вигляді. Критики ж вважають, що Білий дім намагається не допустити виходу повного тексту мемуарів, щоб не підірвати позиції президента напередодні майбутніх в листопаді виборів. Трамп має намір домагатися на них переобрання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Український” скандал Трампа: Помпео назвав Болтона зрадником через його мемуари
Він оголосив про призначення Болтона своїм помічником з нацбезпеки в березні 2018 року, а вже через 18 місяців відправив його у відставку.