“Ми робили усе, щоби дати розголос, і найголовніше — щоб завершити розслідування цього злочину і довести, що до цього причетні спецслужби Білорусі. Я передав записи (українським правоохоронцям. ‒ ред.) приблизно в грудні”, — сказав Макар.
Він додав, що офіційного допиту не було, але з ним зв’язувалися українські спецслужби. “Я розмовляв і дав свою згоду на співпрацю. Я буду готовий дати свідчення в Генеральній прокуратурі України”, — сказав викривач.
Він додав, що в його планах прилетіти у Київ, але це залежить від українських спецслужб.
“Зараз дуже погана ситуація з ковідом, тому все залежить від них і, мабуть, від слідства. Коли буде така необхідність, чи будуть якісь факти, я звісно буду сповіщати, а коли українська сторона буде готова, щоб я прилетів і дав свідчення — я готовий”, — сказав Макар.
Нагадаємо, раніше, 4 січня, у мережу просочилися записи розмов глави Комітету держбезпеки Білорусі у 2008-2012 роках Вадима Зайцева.
Так, Зайцев у квітні 2012 року під час інструктажу співробітників контртерористичного підрозділу КДБ “Альфа” у Мінську обговорював спосіб вбивства Шеремета, який у той час жив у Росії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Білоруські записи” ніяк не вплинуть на статус Антоненка, Кузьменко і Дугарь — МВС
Пізніше Національна поліція України заявила, що отримала у розпорядження інформацію про можливих замовників вбивства Павла Шеремета.
Так, нагадаємо, що 20 липня 2016 року, близько 7:45 ранку стався вибух в автомобілі на перехресті вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка у Києві. У результаті вибуху загинув відомий журналіст Павло Шеремет.
Понад рік тому правоохоронці назвали підозрюваних у вбивстві Павла Шеремета: Яна Дугарь, Андрій Антоненко, подружжя Інна і Владислав Грищенки, Юлія Кузьменко.
У травні 2020 року, за даними сторони захисту, досудове розслідування у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета завершили.