Деталі
Протягом десятиліть, як зазначається в заяві Білого дому, в країні відбувалося об’єднання корпорацій, в результаті чого у 75% галузей американської економіки, включаючи охорону здоров’я, фінансовий сектор, сільське господарство та інші, ситуацію тепер контролює невелика група компаній. “Відсутність конкуренції веде до підвищення цін для споживачів, у міру того як все менша кількість великих гравців здійснює контроль над все більшою частиною ринку, — говориться в заяві. — Перешкоди для конкуренції також ведуть до зниження заробітних плат для працівників”.
Згідно з дослідженнями, на які посилаються в Білому домі, така “консолідація” в економіці вже привела до зниження пропонованих роботодавцями окладів на 17%, і десятки мільйонів американців змушені погоджуватися на підписання договорів, запропонованих їм в умовах відсутності конкуренції. Все це в підсумку — з урахуванням також більш високих цін — призвело до того, що кожне домогосподарство в США тепер зазнає збитків в середньому в розмірі 5 тисяч доларів на рік, а розвиток бізнесу стримується, так само як і впровадження нових технологій та ідей.
Такі самі проблеми в економіці США, вказується далі в заяві, виникали і раніше, і адміністрації, що знаходилися на той момент при владі, робили “сміливі заходи” для їхнього вирішення. Тепер прийшов час зробити те ж нинішньому керівництву країни.
“Сьогодні президент Байден вживає рішучих заходів для зменшення тренду до об’єднання корпорацій, для підвищення конкуренції та забезпечення конкретних переваг американським споживачам, робітникам, фермерам і малому бізнесу, — йдеться в заяві. — Сьогоднішній історичний указ фіксує прийняття загальноурядових зусиль щодо сприяння конкуренції в американській економіці”.
Даний указ, як зазначається, включає в себе 72 ініціативи щодо більше десятка федеральних відомств, які безпосередньо займуться виконанням президентського указу, в першу чергу в тих областях економіки, де прийняття таких заходів давно назріло. Успіх на цьому терені, як заявлено, призведе до “конкретних поліпшень в житті людей” у найбільш різних сферах — від звичайного походу в магазин до отримання банківських послуг, доступу до освіти і можливостей відкриття власного бізнесу.
Доповнення
На початку червня міністри фінансів “Групи семи” прийшли до спільної думки, що мінімальний податок на прибуток великих корпорацій повинен становити не менше 15%.