“Служба національної безпеки Республіки Вірменія повідомляє, що 1in.am, armenpress.am, news.am, mamul.am та ряд інших сайтів новин знаходиться в домені сервера іноземної компанії „Cloudflare“ на договірній основі; азербайджанські хакери змінили налаштування цих сайтів, які були виправлені за короткий час”, — йдеться у повідомленні.
У СНБ Вірменії додали, що професійний персонал, який підтримує сайти новин, “постійно отримує відповідну підтримку з міркувань безпеки”.
Наступ азербайджанських військ в Нагірному Карабасі почався вранці в неділю. Азербайджанське командування назвало відкриття вогню його військовими “контрнаступом”, заявивши, що йдеться про відповідь на обстріли з боку вірменських сил. Лідер Вірменії Нікол Пашинян звинуватив Азербайджан у початку війни проти вірменського народу і наголосив, що Єреван є гарантом безпеки Нагірного Карабаху.
Пізніше обидві сторони конфлікту — Вірменія та Азербайджан — заявили про загибель мирних жителів.
До негайного припинення вогню та деескалації конфлікту закликали Вірменію і Азербайджан у ЄС і в НАТО. Зробили це також країни-посередники з мирного врегулювання ситуації в Нагірному Карабасі (До групи входять Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Німеччина, Італія, Швеція, Фінляндія і Туреччина; співголовами групи є Росія, Франція і США).
МЗС України також заявило про глибоке занепокоєння у зв’язку із загостренням конфлікту між Вірменією та Азербайджаном.
Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався в 1988 році. До укладення угоди про припинення вогню Баку втратив контроль над Нагірним Карабахом і частиною прилеглих районів країни — всього до 20% міжнародно визнаної території. Режим припинення вогню був встановлений у травні 1994 року.
Азербайджан не вважає самопроголошену Нагірно-Карабаську республіку стороною конфлікту і відмовляється вести з нею переговори.
Нинішнє загострення конфлікту — наймасштабніше щонайменше з 2016 року.