astronomi-rozmirkovuyut-nad-kosmichnoyu-zagadkoyu-potuzhnikh-spleskiv-radiokhvil

Астрономи розмірковують над "космічною загадкою" потужних сплесків радіохвиль

 • 164791 переглядiв

Деталі

З моменту відкриття в 2007 році астрономи щосили намагалися зрозуміти, що викликає явища, звані швидкими радіосплесками, що включають імпульси радіочастотного електромагнітного випромінювання, що надходять з місць усередині нашого Чумацького Шляху та інших галактик. Радіохвилі мають найдовші довжини хвиль у електромагнітному спектрі.

Астрономи підозрюють, що ці сплески можуть бути спричинені деякими об'єктами. До них можуть належати: нейтронна зірка, компактне колапсоване ядро ​​масивної зірки, яка вибухнула як наднова в кінці свого життєвого циклу; магнетар, тип нейтронної зірки з надсильним магнітним полем; і чорна діра, що пожирає сусідню зірку.

У середу дослідники заявили, що виявили швидкий радіосплеск, або FRB, що виходить із карликової галактики, розташованої майже за 3 мільярди світлових років від Землі. Світловий рік – це відстань, яка світло проходить за рік – 9,5 трлн км. Зоряна маса цієї галактики приблизно в 1 2500 разів більша за масу нашого Чумацького Шляху.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Астрономи виявили загадкові радіосигнали з далекого космосу

Вперше FRB було виявлено у 2019 році за допомогою телескопа FAST у китайській провінції Гуйчжоу, найбільшого у світі радіотелескопа з однією тарілкою, площа прийому сигналу якого дорівнює 30 футбольним полям. Подальше вивчення було проведено за допомогою телескопа VLA у Нью-Мексико.

"Ми, як і раніше, називаємо швидкі радіосплески космічною загадкою, і це правильно", - сказав астрофізик Ді Лі з Китайської академії наук у Пекіні, головний науковий співробітник FAST і співавтор дослідження, опублікованого в журналі Nature.

Нещодавно описаний FRB є повторюваним, який також характеризується постійним, але слабшим радіовипромінюванням між спалахами. Іншими словами, він завжди залишається "увімкненим". Більшість із приблизно 500 відомих FRB не повторюються. Новий дуже схожий на інший, виявлений у 2016 році, який був першим FRB, місцезнаходження якого було точно визначене.

Лі зазначив, що для пояснення цих сплесків було запропоновано безліч гіпотез.

Такі відкриття, як нещодавно описаний FRB, можуть допомогти вченим визначити причину цих радіосплесків. Раніше вчені змогли пояснити причину іншого загадкового явища — вибухів величезної енергії, які називаються гамма-сплесками, — що виникають внаслідок загибелі масивних зірок, злиття нейтронних зірок та магнетарів.

"FRB швидко перетворилися на чудовий приклад астрофізичної головоломки, як і гамма-сплески кілька десятиліть тому. Ми знаємо все більше і більше про це явище, де знаходяться джерела, як часто вони спалахують і т.д. Однак ми все ще женемося за тим золотим виміром, який дасть нам остаточну відповідь на те, що їх викликає", - сказав астроном з Калтехського університету та співавтор дослідження Кейсі Лоу.

Доповнення

Раніше учені зафіксували радіосигнали з космосу, які повторюються кожні 16 діб.

Українські Національні Новини

Новини Світу

    Популярні

    Новини по темі

    Starlink Ukraine отримав ліцензію оператора – Федоров

     • 173488 переглядiв

    Міністр оборони озвучив щоденні втрати на фронті

     • 801522 переглядiв