Вже півроку Арцизька міська рада Одеської області звертається до вищих інстанцій з вимогою впровадити пільги на тарифи за електроенергію для негазифікованих районів. Безуспішно, оскільки Міненерго звернення жителів регіону ігнорує, надаючи у відповідь формальні відписки. Допомогти у вирішенні цього питання пообіцяв голова Одеської облдержадміністрації Олег Кіпер, направивши відповідне звернення на ім’я прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Про це розповів голова Арцизької громади Сергій Парпуланський, передає УНН.
Деталі
Він уточнив, що для багатьох сімей оплата за світло стала непосильною.
"Уже півроку ми звертаємося до вищих інстанцій з вимогою вирішити цю проблему, але Міністерство енергетики продовжує відверто ігнорувати наше питання, відправляючи формальні відписки замість реальних дій", - пише він, додаючи копію чергового листа-відповіді від Міністерства енергетики на звернення з підписами мешканців громади.
Він також додав, що наразі в міськраді очікують відповіді від Офісу Президента та Кабінету міністрів на відправлене раніше колективне звернення. Крім того, до прем’єр-міністра з проханням допомогти у вирішенні цього питання звернувся голова Одеської ОВА Олег Кіпер, розповів Парпуланський.
Нагадаємо, раніше Міністерство енергетики у відповідь на звернення жителів громади запропонувало їм підтвердити наявність електроопалення через збір низки документів. Але цей процес є складним і дорогим, особливо для багатоквартирних будинків, вважає Парпуланський. Також нагадаємо, вперше за 20 років в Арцизі стартувала реконструкція очисних споруд 1967 року будівництва. Проект фінансується Європейським інвестиційним банком та місцевими бюджетами на загальну суму 82 млн грн.
"Завдяки Програмі з відновлення України від Європейського інвестиційного банку та уряду України, Арцизька громада отримала на проект 69 млн грн. Різницю у сумі 13 млн буде сплачено з місцевих бюджетів Одеської області та Арцизької громади. Проект реконструкції очисних споруд стартував 10.10.2024 року", - коментує Кіпер.
Так, нові очисні каналізаційні споруди дозволять:
- зупинити забруднення водойм і уникнути екологічної катастрофи;
- знизити вплив на клімат завдяки енергоощадним технологіям;
- забезпечити надійну систему очищення води для майбутніх поколінь.