“Кримськотатарська спільнота систематично переслідується російською владою після окупації та, здійсненої в порушення міжнародного права, анексії Криму Російською Федерацією в 2014 році”, — йдеться в повідомленні.
Зазначається, що, вивчаючи ситуацію з правами людини в Криму, представники організації провели більше 50 інтерв’ю в Криму і Києві. Наприкінці вересня правозахисники відвідали півострів і побували в Алушті, Бахчисараї, Білогірську, Сімферополі, Севастополі, Корці та Ялті, зібравши свідчення і фотоматеріали, які доводять численні факти порушень прав людини окупаційною владою РФ в Криму, зокрема — щодо найбільш активних членів кримськотатарської громади , які виступають проти анексії півострова.
Так, російська влада заборонила Меджліс кримськотатарського народу, а також заборонила в’їзд до Криму двом його лідерам — Мустафі Джемілєву і Рефату Чубарову. Ще два члени Меджлісу — Ільмі Умеров і Ахтем Чийгоз, стали жертвами переслідувань. І.Умерова російська влада примусово помістила в психіатричну лікарню.
“Всі обмеження, накладені на діяльність Меджлісу, повинні бути зняті, а кримінальні переслідування, що використовуються аби натиснути на його членів, а також інших, хто мирно виступає проти російської окупації і анексії, слід припинити”, — йдеться у доповіді.
Правозахисники також звертають увагу на справу “Хізб ут-Тахрір”, за яким російська влада висунула звинувачення в тероризмі проти кількох місцевих жителів.
“Росія також використовує своє антитерористичне законодавство проти кримських татар. Дев’ятнадцять осіб, у тому числі правозахисник Емір-Усейн Куку, були заарештовані за звинуваченням в участі у забороненій на території Росії терорестичній організації „Хізб ут-Тахрір“. Amnesty International вважає, що звинувачення, висунуті проти нього та, вірогідно, проти інших, є необґрунтованими”, — зазначається в доповіді.
Увагу також приділили кримінальному переслідуванню кримського журналіста Миколи Семени.
Також у Amnesty International зазначають, що наведені випадки свідчать про нетерпимість РФ до інакомислення на території окупованого Криму.
“Випадки, описані в цій доповіді, свідчать про нетерпимість російських посадовців до будь-якого інакомислення, яке ставить під сумнів їх владу в Криму”, — зазначається в доповіді.