Представник комісії Крістіна Міранда розповіла, що зловмисники відправляють представникам чоловічої статі листи з погрозою поширити якусь інформацію, яка може нанести удар по їхный репутації. За мовчання шахраї вимагають перевести біткоіни на вказаний рахунок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Американця судитимуть за шахрайство з біткоінами
У своїх листах вимагачі описують механізм відправки біткоінва. У Федеральній торговій комісії, покликаній захищати права споживачів, просять громадян не платити, а відразу звертатися в поліцію або ФБР. Регулятор не виключив, що подібні погрози шахраї можуть відсилати і жінкам.
Відомство не вперше попереджає американців про криптовалютних злочинців. Наприклад, у липні комісія провела серію семінарів про типи криптошахрайства.
Нагадаємо, що недавно Генеральний директор американського фінансового холдингу JPMorgan Джеймі Даймон виступив з критикою біткоінів, назвавши таку валюту шахрайською і нецікавою.
Також нагадаємо, що близько 75% американців вважають біткоіни "надризиковим активом".
Україна тим часом все ще не визначилася в питанні регулювання криптовалют.
У Верховній Раді зареєстровано кілька законопроектів з легалізації ринку криптовалют в країні. В НБУ пропозиції нардепів назвали передчасними і "сирими".
Один з документів підготував нардеп від РПЛ Сергій Рибалка. До авторського колективу свого законопроекту "Про стимулювання ринку криптовалюти і її похідних" він включив свою цивільну дружину - Анастасію Байбородіну. Тоді колеги з фракції розкритикували останнього "за протягування знайомої" в списки законодавців.
Що стосується суті запропонованого Рибалкою законопроекту, то експерти Bitcoin Foundation назвали його безглуздим.
А генеральний директор інвестиційно-банківської компанії European Capital Management Вадим Браїловський взагалі заявив, що ініціатива радикала є не більше ніж політичним популізмом.