День зубного техніка
Щорічне святкування Дня зубного техніка почалось на початку 2000 в середовищі працівників зуботехнічних лабораторій. Поки неофіційна календарна подія.
Стоматологія — специфічний розділ медицини, що включає в себе ряд найважливіших моментів, безпосередньо пов’язаних з функціонуванням не тільки всієї ротової порожнини і щелеп, а й прилеглих областей: обличчя і навіть шийного відділу нашого людського організму. Багато людей в більшості випадків називають лікаря-стоматолога дантистом. Це поняття включає в себе зубних лікарів, хірургів, фельдшерів і техніків. Кожен окремий напрям вимагає від фахівця високої кваліфікації, гарного практичного досвіду і особливих навичок в роботі.
На даний момент зубний технік — окрема професія в сучасній стоматології. Їх часто плутають безпосередньо зі стоматологами або зубними лікарями, але на відміну від них, зубний технік дуже рідко зустрічається з пацієнтами, тому що ця професія в основному і є чисто технічна. Її нерідко порівнюють з професіями годинникаря або ювеліра.
Робота зубного техніка — це виготовлення як різних зубних протезів, так і протезів обличча, щелепно-лицевих і ортодонтичних апаратів, які вже надалі безпосередньо встановлюють пацієнтам самі лікарі стоматологи. У своїй роботі вони використовують знання, досягнення та напрацювання в галузі хімії, фізики, математики, анатомії, комп’ютерного 3-D моделювання, і навіть слюсарну і фрезерну справу, мистецтво гравіювання.
День працівників торгівлі
Раніше це свято мало назву День торгівлі та побутового обслуговування населення та житлово-комунального господарства. Продавець — це професія, за відсутності якої важко уявити наш час. В будь-якій сфері є продаж та кожна людина у свій час стикалася з продажем певних товарів або послуг. Таким чином вже давно побудована взаємодія та співробітництво людей та країн.
Саме свято Дня працівника торгівлі існує ще з 1966 року, проте в різні періоди переживало різні зміни та сприйняття народу.
Відповідно до Указу Президента України від 5-го червня 1995 року 427/95 ми щорічно вшановуємо працівників торгівлі в останню неділю липня.
Релігійні свята
25 липня православні християни вшановують пам’ять святих мучеників Прокла та Іларія. У народі свято називають Прокл Великі роси.
Наші пращури називали Прокла плакальником, тому що з 25 липня починали випадати великі роси. Селяни поспішали прибрати урожай до того, як він стане псуватися від високої вологості. Потрібно було поспішати і з заготівлею сіна.
Разом з тим роса, що випала на Прокла, вважалася цілющою. Мудрі люди радили збирати росу зранку, вмиватися і протирати нею очі. Говорили, що від такої процедури поліпшується зір, обличчя стає красивим, а розум — спокійним.
У неділю, 25 липня, іменини відзначають власники таких імен: Антон, Арсеній, Вероніка, Гаврило, Іван, Марія, Михайло, Федір.