ukrayinets-vstanoviv-natsionalniy-rekord-v-ramkakh-chempionatu-svitu-z-pivmarafonu

Українець встановив національний рекорд в рамках чемпіонату світу з півмарафону

• 43882 переглядiв

КИЇВ. 17 жовтня. УНН. У польському місті Гдиня відбувся чемпіонат світу з півмарафону на якому відбувся ряд рекордів, повідомляє УНН з посиланням на ФЛАУ.

“Це був найкращий забіг за весь час. За весь час!”, — написали на сайті Всесвітньої легкої атлетики ще до того, як встигли фінішувати всі учасниці чемпіонату світу з півмарафону, який 17 жовтня відбувся у Гдині.

Шість атлеток вибігли з 66 хвилин, дев’ять — з 67, кенійка Перес Джепчірчір перемогла з новим світовим, а німкеня Мілат Єсак Кеджета європейським рекордами у забігах, участь у яких беруть лише жінки, а Джейкоб Кіплімо з Уганди виграв чоловічі змагання з новим рекордом чемпіонатів світу.

Однак, цей чемпіонат став рекордним не лише для світової чи континентальної історії, а і для української. У чоловічому забігу Богдан-Іван Городиський побив національний рекорд України, який тримався з 2003 року і належав Сергію Лебедю. 17 років тому, у Мілані, Лебідь подолав дистанцію за 1:01,51 год. 17 жовтня 2020 року у Гдині Городиський переписав історію, пробігши півмарафон за 1:00,40 год. Цей результат забезпечив українцеві 20-те місце.

Зі 104 учасниць, які вийшли на старт жіночого забігу, українки Євгенія Прокоф’єва і Софія Яремчук фінішували серед перших 25-ти. При цьому час, з яким дистанцію подолала Прокоф’єва, став найвищим в Україні у півмарафонських забігах, участь у яких беруть жінки. З результатом 1:10,32 год. вона посіла 23-тє місце, а Софія Яремчук фінішувала 25-ю, у 10 секундах позаду (1:10,42 год).

Додамо, що вже 18 жовтня збірна України повернеться рейсом із Варшави в у термінал “D” аеропорту “Бориспіль”.