Відповідна база міститиме дані щодо форми власності та технічного стану пам’яток, можливі охоронні договори, які укладалися із власником, дозволи на розміщення рекламних засобів на пам’ятках, відомості про наявні судові спори щодо порушення законодавства з питань охорони культурної спадщини. Також публікуватимуться дані про заходи реконструкції та музеєфікації пам’ятки, де обов’язково зазначатиметься повний перелік заходів та дати виконання робіт.
“Загалом на різних веб-ресурсах є вибіркова інформація щодо тих чи інших об’єктів, але один ресурс, де була б вичерпна інформація щодо всіх пам’яток культурної спадщини Києва та їхнього поточного стану — відсутній. Тому створення єдиного ресурсу сприятиме відкритому доступу громадян до бази даних пам’яток культурної спадщини столиці. Також це дасть можливість створити умови для громадського контролю за збереженням пам’яток культурної спадщини та сприятиме зменшенню кількості порушень законодавства в даній сфері”, — зазначає депутат Київради Вікторія Муха.
Адміністратором відповідної бази буде Управління інформаційно-комунікаційних систем та захисту інформації апарату виконавчого органу Київради (КМДА).
Створення відповідної інформаційної бази пам’яток культурної спадщини підтримали 80 депутатів.