Як повідомило джерело в Білому домі, Д.Трамп “запевнив лідерів (країн – ред.) у прихильності Америки до трансатлантичного альянсу і в активному прагненні захищати довкілля”.
За словами офіційного представника уряду Німеччини Штеффена Зайберта, А.Меркель сказала Д.Трампу, що шкодує через рішення Білого дому відмовитися від угоди та підкреслила відданість ФРН паризьким домовленостям.
Дж.Трюдо підтвердив факт переговорів із Д.Трампом та заявив, що “глибоко засмучений” кроком американської адміністрації. Він підкреслив, що Канада залишається прихильницею “боротьби зі зміною клімату і чистого економічного зростання”.
Прем’єр Великої Британії раніше відмовилася від публічної критики президента США через його позицію щодо кліматичної угоди, заявивши, що він має право визначати точку зору своєї країни з цього питання. При цьому вона додала, що лідери країн Великої сімки (за винятком США) раніше вже висловили свою позицію на саміті в Італії і мають намір дотримуватися Паризької угоди.
Разом із тим, як повідомив прес-секретар британського уряду, в телефонній розмові з Д.Трампом Т.Мей висловила своє засмучення і зазначила, що паризькі домовленості є глобальними рамковими умовами, необхідними для “захисту процвітання і безпеки майбутніх поколінь.”
Французький президент, виступаючи зі спеціальним телевізійним зверненням, заявив, що Д.Трамп зробив історичну помилку і що “США повернулися спиною до світу”. Він також наголосив, що країни, які залишилися підписантами Паризької угоди, не вестимуть переговори про менш амбітний план боротьби зі зміною клімату.
Із закликом посилити боротьбу зі зміною клімату виступив колишній американський президент Барак Обама, який від імені США у 2015 році підписував міжнародну кліматичну угоду.
“Я впевнений, що наші штати, міста і підприємства будуть робити ще більше і допоможуть захистити єдину планету, яка у нас є, для майбутніх поколінь”, — зазначається в заяві Б.Обами.
Як повідомляв УНН, лідери Німеччини, Франції та Італії у спільній заяві відмовилися від пропозиції президента США провести нові переговори щодо кліматичної угоди.
Сьогоднішня зустріч прем’єр-міністра Китаю Лі Кецяна з високопосадовцями Євросоюзу має завершитися спільною заявою щодо повної реалізації Паризької кліматичної угоди.