Деталі
Документ приводить положення законодавства України у відповідність із рішеннями Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 року № 2-р/2020 та від 11 березня 2020 року № 4-р/2020, відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, вдосконалення процедури її формування та діяльності.
Закон:
- визначає порядок формування ВККС;
- встановлює кількість членів цього органу;
- вдосконалює порядок проведення конкурсу та призначення на посаду члена ВККС;
- вдосконалює порядок організації роботи та засідань;
- вирішує низку інших питань, пов’язаних з роботою ВККС.
Додамо
Як раніше повідомляв Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, в ухваленому законі є колізія. Була проголосована пропозиція №453, яка збільшувала вплив міжнародних експертів на прийняття рішення. Водночас, була підтримана пропозиція №409. Обидві правки містять різні правила, за якими рішення конкурсної комісії з відбору членів ВККС вважається прийнятим. Таким чином, норми закону можна трактувати по-різному.
Як зазначає Голова парламенту, є велика вірогідність, що Президент заветує цей Закон з цього технічного питання і він буде повернутий з вето до Верховної Ради України.
Нагадаємо
2 липня Верховвна Рада розблокувала підписання закону про ВККС з правкою про міжнародні експертів, ухвалений 29 червня.
До цього Венеціанська комісія критикувала законопроект про ВККС саме через непередбачення вирішальної ролі міжнародних експертів.
16 жовтня 2019 року Верховна Рада ухвалила законопроект, що було першою спробою так званої судової реформи Президента Володимира Зеленського. Він набув чинності восени 2019 року. Документ, зокрема, передбачав розпуск складу ВККС і скорочення кількості її членів з 16 до 12. Відтоді відбір нових суддів призупинено.
Що стосується антикорупційного законодавства, то Президент Володимир Зеленський спочатку ветував ухвалений раніше закон про посилену відповідальність за брехню у деклараціях, оскільки він надавав можливість уникнути внесення в декларацію майна, записаного на члена сім'ї, і подав свої пропозиції до ВР. Рада схвалила поправки Зеленського про посилення покарання за брехню в деклараціях також 29 червня.