shakhtar-ne-zumiv-obigrati-chinnogo-chempiona-bolgariyi

"Шахтар" не зумів обіграти чинного чемпіона Болгарії

• 13971 переглядiв

КИЇВ. 21 січня. УНН. Донецький “Шахтар” розпочав серію товариських поєдинків на зборі у Туреччині спарингом із чемпіоном Болгарії “Лудогорцем”, повідомляє УНН з посиланням на прес-службу “оранжево-чорних”.

Старт першої половини лишився за болгарами — Натанаел пробив у поперечину, а два небезпечні удари Кешерю відбив Микита Шевченко. Поволі “оранжево-чорні” посунули супротивника від власних воріт, налагодили контроль м’яча й самі створили непоганий момент: Степаненко на швидкості увірвався до штрафного і в боротьбі із захисником відправив м’яч над хрестовиною. Донеччани багато комбінували поблизу штрафного майданчика номінальних гостей, однак відкрити рахунок вдалося саме суперникові. На 42-й хвилині Марселіньо з кута воротарського замкнув простріл праворуч.

Капітанська пов’язка у другому таймі перейшла до Сергія Кривцова саме він одразу по перерві ледве не вразив власні ворота, перериваючи простріл суперника, — врятувала штанга. Самі “гірники” активніше заграли в атаці й зрівняли рахунок: Ісмаїлі зручно пасував на 11-метрову позначку, звідки Олександр Зубков у дотик пробив голкіпера болгар — 1:1.

Уже за шість хвилин “Шахтар” вийшов уперед: цього разу Зубков виступив у ролі асистента і тонким пасом вивів на побачення з воротарем Факундо Феррейру, аргентинський бомбардир був влучним — 2:1. Та втім, так само швидко опоненти відквитали гол — Жоао Пауло ліворуч дістався штрафного й потужним ударом відправив м’яч під поперечину. Протягом часу, що залишався, “оранжево-чорні” були ближчими до перемоги (два небезпечні постріли Віктора Коваленка пройшли поруч із ціллю), але рахунок не змінився — 2:2.

“Шахтар” (1-й тайм): Шевченко, Петряк, Хочолава, Ракицький, Бутко, Алан Патрік (Фред, 14), Степаненко, Марлос, Тайсон (к), Дентіньо, Бланко Лещук;

“Шахтар” (2-й тайм): Кудрик, Додо, Кривцов (к), Гречишкін, Ісмаїлі, Пихальонок, Фред (Матвієнко, 71), Зубков, Коваленко, Бернард, Феррейра.

“Рахунок у таких поєдинках не є найважливішим. Ми зустрілися з лідером болгарського чемпіонату, який успішно подолав груповий етап Ліги Європи. Можливо, перший тайм у нас не надто вийшов через втому, адже ми проводимо по два інтенсивних тренування на день. Утім реалізували на полі те, що планували. Я побачив, хто як готовий і що команда в принципі являє собою наразі”, — розповів наставник українців Фонсека.

Примітно, що за “гірників” дебютував новачок з Бразилії захисник Додо.

Додамо, що 24 січня “Шахтар” проведе другий контрольний поєдинок на зборах у Туреччині — із загребським “Динамо”.

Нагадаємо, сьогодні Міжнародна федерація футболу (ФІФА) оновила світовий рейтинг національних збірних, в якому Україна посіла 35 місце.