ukenru
pravoslavni-khristiyani-sogodni-vidznachayut-svyato-pokrova

Православні християни сьогодні відзначають свято Покрова

 • 44620 переглядiв

КИЇВ. 14 жовтня. УНН. 14 жовтня (1 жовтня за старим стилем) в Україні разом з усіма християнами східного обряду святкують свято Покрова Пресвятої Богородиці відзначається церквами східного обряду, повідомляє УНН.

За легендою, під час однієї з облог Константинополя русинами Аскольда в 910 році місту загрожувала небезпека. Тоді мешканці міста звернулися в молитві до Богородиці з проханням про порятунок. Вона почула ці молитви і заступилася за місто, укривши своїм омофором: вороги вже не могли бачити небажаних городян, і ті врятувалися. Таке заступництво настільки вразило Аскольда, що він зі своїми дружинниками прийняв християнство. На древньоруські землі це свято прийшло з прийняттям християнства та глибоко укорінилося в народних звичаях та культурі.

Нині Покрови Пресвятої Богородиці вважається найбільшим осіннім святом в Україні. Воно відкриває сезон весіль, одночасно є і святом козацтва, адже славні воїни нашої землі вважали, що покров Богородиці захищає їх від будь-яких бід і смертей і особливо шанували свою заступницю. 14 жовтня вважається і датою створення Української повстанської армії (УПА), хоча з цього приводу є різні думки істориків. З 14 жовтня 2015 року цей день також став святом захисника України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сьогодні відзначають День захисника України

Традиційно до свята завершують заготівлю врожаю на зиму та розпочинають приготування до весіль. За давнім звичаєм, дівчата, які хочуть цього року взяти шлюб, мають побувати на Покрови в церкві та помолитися. Вони просять Богородицю "покрити їм голову", щоб не залишитися незаміжніми. Весілля закінчувалися за два тижні до Різдвяного посту.

На Покрови молилися також і за воїнів, які перебувають в походах і захищають вітчизну, вибирали козацьких отаманів. Традиційно до свята утеплювали будинок, і 14 жовтня зазвичай перший раз затоплювали піч. Ця традиція збереглася донині, оскільки на наступний день після цієї дати, 15 жовтня, розпочинається опалювальний сезон в країні. Був звичай до свята Покрови Божої Матері вселятися в новий будинок, щоб його оберігала Богородиця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт розповів, куди подорожуватимуть українці на свято Покрови

З цим православним святом, присвяченим Богородиці, пов'язано і безліч народних прикмет. Вважалося, що Матір Божа вкриває землю своїм покривалом у вигляді листя або першого снігу. Якщо в цей день дув низовий вітер з півдня, наші предки вважали, що зима буде теплою. Якщо північний вітер – навпаки, зима буде холодною. Західний вітер віщував велику кількість снігу; якщо вітер був мінливий, то і зима мала бути з такою ж мінливою погодою; сильний вітер - до вітряної весни; якщо на Покрову не випав перший сніг, його не буде і в листопаді. Якщо до цього дня не опадає листя з вишні, то зима має бути теплою.

Українські Національні Новини

Суспільство