"Взагалі посада постійного представника попри те, що вона так називається, не є незмінною. Давайте скажемо відверто, що за останні роки саме завдяки конфлікту між Росією та Україною до роботи Ради безпеки ООН було привернуто багато уваги", – сказав експерт.
Є.Магда додав: "Чуркін як людина, яка мала акторський досвід у дитинстві, у принципі небезталанна, дійсно привертав до себе достатньо багато уваги тим, що без ухилів відстоював лінію Кремля. Але в цьому насправді немає нічого дивного. Це власне робота дипломата – відстоювати позицію своєї держави, інакше, даруйте, людина б не займала таку високу посаду. Це треба усвідомлювати і це треба розуміти".
Окрім того, за словами політолога, смерть Чуркіна – трагедія для його родини, але для російського МЗС – це "потреба обрати нового, не менш жорсткого представника, який би захищав російські інтереси".
"Я думаю, що Росія має достатньо на "лаві запасних" і тут немає чогось надзвичайно екстраординарного. Просто з огляду на те, що це вже не перша смерть високопоставлених російських дипломатів за останні роки, то виникає запитання своєрідного "прокляття Смоленської площі", що люди, які просувають лінію Кремля за кордоном, можуть погано закінчити. Але це вже скоріше містичне, ніж реальне", – додав експерт.
Як повідомляв УНН, постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін раптово помер в Нью-Йорку 20 лютого.