Народний депутат вважає, що ПриаватБанк з рештою буде проданий, адже держава вже давно планує зменшити частку державних банків на ринку.
“В дійсності у держави є план. У нас уже є три досить великих державних банка — Ощадбанк, Укрексімбанк і Укргазбанк. Якщо перші два з самого початку були державні, то Укргазбанк — це якраз теж один із так званих націоналізованих банків в хвилю 2008-2009 років. Держава має стратегічне бачення, і зараз з ПриватБанком частка державних банків на ринку буде становити приблизно більше 50%. Це дуже багато”, — сказав нардеп.
Він зауважив, що ще до ситуації з цією фіну становою було прийняте рішення про вихід держави з банків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Операція націоналізація: що відбулося з ПриватБанком і що буде далі
“Було рішення, що держава буде виходити з державних банків, тобто на горизонті 3-5 років буде їх продавати. Можливо неодноразово. Наприклад, продаватиме спочатку якусь частку міжнародним інституційним напівдержавним структурам як ЄБРР або Міжнародна фінансова корпорація, щоб вони зайшли туди на 20-25%, допомогли корпоративне управління налагодити, підходи менеджменту, а потім уже продавати решту банків. У держави і без Привату було бажання розпродати свої банки в середньостроковій перспективі, а з Приватом це бажання тільки збільшиться”, — сказав нардеп.
Нагадаємо, 18 грудня Кабінет міністрів України на засіданні розглянув питання забезпечення стабільності у фінансовій системі країни. Беручи до уваги результати засідання Ради національної безпеки та оборони України, Уряд підтримав пропозицію Національного банку та Ради фінансової стабільності про перехід ПАТ “ПриватБанк” у стовідсоткову державну власність.
Як повідомляв УНН, починаючи із 19 грудня, у ПриватБанку вводиться тимчасова адміністрація.
На один день планується призупинити обслуговування юросіб, водночас планується, що фізособи матимуть вільний доступ до коштів.