Цитата
“Дельта”-вірус у 2-5 разів заразніший. Тобто цього достатньо, щоб пройти повз хвору людину й інфікуватися особі, яка не перехворіла. Крім того, віковий поріг зменшився, тобто хворіють вже молоді особи. І збільшилася кількість важких випадків, які потребують потрапляння в палати інтенсивної терапії або в реанімаційні палати“, — пояснила небезпеку нової мутації лікар-іфекціоніст.
Деталі
За словами Лариси Мороз, хоч “дельта”-вірус вже в Україні, однак з допомогою посилення протиепідемічних заходів і повсюдного тестування тих, хто в’їжджає в країну, можна стримувати та послаблювати його поширення.
“Тестуванням ми можемо профілактувати поширення. Вітчизняним тестуванням методом ІФА на антиген треба збільшувати тестування, особливо, якщо треба робити тести у великій кількості. Бо ІФА на антиген потрібно збирати хоча б 16 зразків чи 32 для того, щоб зробити аналіз. Ось, наприклад, в аеропорту, його можна робити в необхідних масштабах, щоб запобігти поширенню COVID-19 від усіх приїжджих”, — пояснила інфекціоніст.
За рахунок того, що ІФА-тест на антиген є лабораторним, він має високу чутливість — більше ніж у 75 разів за експрес-тести на антиген. Тому вони потребують встановлення обладнання, за словами Мороз, однак воно не дороге й не потребує вузькопрофільного персоналу, як у випадку з ПЛР-тестуванням.