“Я чекаю на зустріч з президентом (України Володимиром) Зеленським і дійсно планую відвідати Україну, але не до парламентських виборів, — вказав Гремінгер. — Як тільки дата поїздки визначиться, я оприлюдню цю інформацію. Також хотів би відвідати Спеціальну моніторингову місію (СММ) на Донбасі”.
Відповідаючи на уточнююче запитання про можливість відвідин Донецька і Луганська, генсек організації зазначив, що детальний план поїздки ще опрацьовується.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заступник Лаврова повідомив, що “РФ бачить позитивні зрушення після зустрічі ТКГ щодо Донбасу”
Гремінгер вважає, що Зеленський зацікавлений в інтенсифікації зусиль з врегулювання конфлікту на Сході України. “У мене склалося враження, що Володимир Зеленський щиро прихильний до того, щоб інтенсифікувати зусилля з врегулювання конфлікту. Він ясно дав зрозуміти, що хоче прогресу на цьому напрямку”, — сказав дипломат.
Гремінгер звернув увагу на прогрес в цьому питанні. “Мова про розведення сил в населеному пункті Станиця Луганська, — пояснив він. — Це показує, що наявність політичної волі може зрушити з мертвої точки давно буксуючі домовленості, що стало можливим в тому числі завдяки внеску Володимира Зеленського та його представника, другого президента України Леоніда Кучми”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наступне засідання контактної групи у Мінську відбудеться 31 липня
Генсек ОБСЄ також зазначив, що вибори до Верховної Ради покажуть, чи зможе український лідер отримати додаткову підтримку для своєї нової політики у вигляді парламентської більшості. “Для ОБСЄ врегулювання кризи в Україні і навколо неї залишається ключовим пріоритетом, — підкреслив Гремінгер. — Тому я закликаю всі сторони, а також тих з нас, хто підтримує зусилля, спрямовані на врегулювання конфлікту, скористатися можливостями, що відкриваються зараз, для того, щоб підтримати нову динаміку”.
За словами дипломата, для виконання як базових положень мінських угод, так і політичних пунктів досі “не вистачало політичної волі”. “У цьому плані нам зараз гостро потрібен політичний імпульс, — вказав Гремінгер. — Від” нормандської четвірки “або, наприклад, від контактів між Москвою і Вашингтоном. Нам треба рухатися вперед”.
Нагадаємо, Тристороння контактна група, за участі представників ОРДЛО, підтверджує свою повну відданість всеосяжну, сталому та безстроковому припиненню вогню, в ніч з 21 на 22 липня 2019 року за київським часом.
Як повідомляв УНН, Тристороння контактна група щодо врегулювання ситуації на Донбасі провела засідання у Мінську.