flau-ogolosila-imena-naykraschikh-legkoatletiv-roku-v-ukrayini-1

ФЛАУ оголосила імена найкращих легкоатлетів року в Україні

• 15523 переглядiв

КИЇВ. 6 січня. УНН. Стрибунка у довжину Марина Бех-Романчук і метальник молота Михайло Кохан визнані найкращими легкоатлетами 2020 року в Україні, інформує УНН з посиланням на сайт Федерації легкої атлетики України.

Марину Бех-Романчук на перше місце поставили всі три категорії голосуючих (уболівальники, експерти (Рада ФЛАУ) і представники медіа). Попри те, що 2020-й через пандемію і пов’язані з нею карантинні обмеження був не настільки насиченим на змагання, українка змогла стартувати не лише в Україні, а і за її межами. Хоча участь у міжнародних змаганнях була під питанням до останнього моменту.

Загалом, рік у Бех-Романчук видався хоч і незвичним, але більш ніж успішним. Взимку вона стала переможницею серії “World Indoor Tour”, вигравши всі чотири етапи, у яких брала участь, — у Карлсруе, Торуні, Глазго і Льєвані. Влітку виграла два етапи “Діамантової ліги” — у Стокгольмі і Досі. Також була першою на змаганнях у Берліні і Хожуві та посіла другі місця у Секешфегерварі, Інсбруці і Дессау. 2020 рік Марина завершила з результатами 6,92 м у зимовому сезоні і 6,91 — у літньому.

У боротьбі за звання найкращого легкоатлета року в Україні інтрига зберігалася до останнього. Трійка лідерів — Михайло Кохан, Богдан-Іван Городиський і Андрій Проценко — крокувала в ногу. Зрештою, Кохан лише на один голос випередив Городиського і вдруге поспіль здобув звання найкращого легкоатлета року.

Зазначається, що у 2020-му Кохан виконав олімпійський норматив, відправивши молот на зимовому чемпіонаті України з метань на позначку 77,62 метри. Після цього мав бути Кубок Європи з метань, проте його, як і ще багато змагань включно з Олімпійськими іграми, було скасовано. У літньому сезоні Михайло Став третім у Секешфегерварі, повторивши олімпійський норматив і встановивши особистий рекорд — 77,78 м. Після цього виграв змагання у Пярну, чемпіонат України і чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних асоціацій.