“Оскільки вже майже 15 банків через суд довели незаконність своєї ліквідації, то в мене є гіпотеза про те, що банки і надалі будуть вигравати в судах позови проти НБУ. Тому можна припустити, що велика частина банків була ліквідовано незаконно. Щодо продажу Фондом гарантування вкладів майна цих банків, то безумовно, воно проводиться так само незаконно”, — сказав Ю.Гаврилечко.
За його словами, набувачі активів незаконно ліквідованих банків можуть потрапити у затяжну судову тяганину.
“В Україні перші порушники законодавства — це державні чиновники, але ніхто досі не несе відповідальності. Ви собі уявляєте скільки в Україні триває судовий процес? Відповідно, від цього майна може не залишитися нічого. Його можуть розібрати по цеглині і так само продати, а далі ви через кілька років отримаєте позитивне рішення суду і прийдете на порожнє місце. І ніхто за це не понесе відповідальності”, — сказав Ю.Гаврилечко.
Експерт наголосив, що наслідки протиправної діяльності чиновників впливають на інвестиційний клімат України.
“Відсутність захисту прав власності — це є перша і найгрунтовніша причина того, що жодні інвестиції в Україну не приходять і не прийдуть. Бо поки держава не захищатиме права власності — тут не буде інвестора. Тобто проблема починається з того, що держава не гарантує права власності ані власним громадянам, ані іноземним громадянам в Україні. Тому подібні речі і можуть відбуватися”, — резюмував він.
Нагадаємо, Нацбанк незаконно ліквідував банки: “Союз”, “Преміум”, “Капітал”, Укрінбанк", Київська Русь“, “Східно-промисловий банк”, “КСГ банк”, “ТК Кредит”, “Банк Велес”, “Радикал банк”, “Фінансова ініціатива”, “Хрещатик” та “Михайлівський”.
За версією експертів, банк “Михайлівський” було навмисно ліквідовано Нацбанком.
У судовому рішенні про незаконну ліквідацію банку “Михайлівський” йдеться про те, що він був ліквідований Нацбанком необгрунтовано та незаконно. На переконання адвокатів, рішення суду про незаконну ліквідацію банку “Михайлівський” кардинально змінює вектор кримінального розслідування за фактом доведення банку до банкрутства, знімаючи звинувачення з колишнього керівника Ігоря Дорошенка та передбачаючи притягнення до відповідальності співробітників Фонду гарантування вкладів фізосіб та Нацбанку.