Так, на його думку, тимчасова судова заборона на будівництво резонансного житлового комплексу “Граф біля моря” в Одесі є типовим явищем, але законних механізмів, за допомогою яких забудовник зміг би відновити можливо пошкоджену забудовою рекреаційну зону узбережжя — немає.
“Дане судове рішення — не прецедент. У нас є житлові комплекси, будівництво яких визнано судом незаконним. Але після суду я не бачив практики зносу таких будівель. Як правило, це затягується нескінченно, і шансів повернути у вашому випадку рекреаційну зону у той вигляд, у якому вона була з самого початку, на жаль, мало” — розповів Рубанов.
Головна проблема, за його словами, полягає у недосконалому законодавстві, яке дозволяє забудовнику повсякчас уникати відповідальності перед законом.
“Проблема у законодавчій базі, її недосконалості. Недолуге законодавство дозволяє забудовнику ховати голову у пісок. Ви бачили багатьох забудовників, які сіли за ґрати через незаконне будівництво? Ні. У тому-то й біда. У цьому випадку я на 99% певен, що забудовник житлового комплексу ("Граф біля моря“ — ред.) знайде можливості, як не приводити свої документи відповідно до норм закону, а просто уникнути відповідальності. Ну, мовляв, не добудував цей — інший добудує”, — пояснює експерт.
Олександр Рубанов наголошує, що у подібних випадках постраждають інвестори, які не отримають квартир, рекреаційна зона буде втрачена, а забудовник уникне покарання за допомогою шпарин у законах.
“У нас є об’єкти, які визнані незаконними. Їх просто не вводять в експлуатацію, і ці будинку довгі роки стоять як недобудови. Інвестори, які сумлінно платили гроші, лишаються з носом, а забудовники розводять руками”, — зазначив він.
Раніше УНН писав, що люди переорієнтували свою увагу на ринок вторинної нерухомості, головним чином — через відсутність довіри до забудовників.