donetskiy-shakhtar-peregrav-zoryu

Донецький "Шахтар" переграв "Зорю"

• 14267 переглядiв

КИЇВ. 12 березня. УНН. Донецький “Шахтар” у рамках 21-ого туру української Прем’єр-ліги переграв луганську “Зорю”, повідомляє кореспондент УНН.

За виключенням Фреда, якому продовжили дискваліфікацію через вживання допінгу, донеччани вийшли на поєдинок у максимально бойовому складі, , чого не скажеш про “Зорю” — орендовані у “Шахтаря” гравці луганчан не могли вийти на гру, оскільки орендна угода не дозволяє їм грати проти команди, якій належать права на них. Таким чином, Юрій Вернидуб не міг розраховувати на своїх лідерів — Івана Петряка, Едуарда Соболя, Дмитра Гречишкина та в деякій мірі Владислава Кулача. Проте турнірна мотивація обох команд дозволяла сподіватись на бойову гру — після програшу “Динамо” “Зірці” із Кропивницького, “Шахтар”, у разі своєї перемоги, міг збільшити відрив від киян до 16 очок, а луганчани, у разі перемоги над суперниками, наближалися б до “біло-синіх” на досить небезпечну для останніх дистанцію у три очки.

Перший удар по воротах відбувся вже на другій хвилині зустрічі — Олександр Кучер, після вибивання Артема Сухорцького, з льоту перевірив на пильність Олексія Шевченка, втім проблем для кіперна луганчан удар не створив.
Перші 20 хвилин зустрічі пройшли за невеликої переваги гірників, втім гравці “Зорі” при першій можливості одразу ж вибігали в контратаку, при цьому демонструючи досить хорошу швидкість переходу із захисту в атаку, втім жодній із команд така гра дивідендів у вигляді забитих голів не приносила до 26-ої хвилини — Марлос добре розібрався на фланзі та навісив у штрафний майданчик “Зорі”, де мініатюрний Бернард голову замкнув ідеальну передачу свого співвітчизника — 1:0 на користь “помаранчево-чорних”.

Після забитого м’яча перевага гірників стала ще більшою, кілька вилазок “Зорі” на половину поля “Шахтаря” особливої небезпеки для воріт П’ятова не несли. В одній із таких нечисленних вилазок хороший момент мав Євген Опанасенко — фланговий захисник, отримавши пас від Чайковського, пробивав у ближній кут, втім м’яч полетів повз ворота.

Початок другого тайму у точності повторював картину першої половини зустрічі — “Шахтар” впевнено тримав м’яч та атакував — луганчани рідко огризались контратаками.
Спробувати щастя у контратаці вирішили і гірники, втім Тайсон пробігши половину поля, розрядив свою гармату у поперечину воріт Шевченка — на відскоці опинився Густаво Бланко-Лещук, втім забив український аргентинець із офсайду.

Не забиваєш ти — забивають тобі — на 60-ій хвилині цю футбольну аксіому підтвердив Ігор Харатін, який відгукнувся на подачу з кутового Владислава Калитвинцева — проти комбінації динамівської зв’язки (обидва гравці належать київському “Динамо” ред.) та удару головою Харатіна, Андрій П’ятов виявився безсилим — 1:1.
В останні півгодини зустрічі картинка гри не змінилась — “Шахтар” контролював м’яч та атакував — “Зоря” інколи огризалась швидкими випадами, втім до реальної загрози справа не доходила до 87-ої хвилини — Марлос пройшовши по флангу віддав на Алана Патріка, втім замість бразильця героєм епізоду став Олексій Шевченко, який ногоою зумів відбити потужний удар донецького півзахисника.

Друга спроба гірників вийшла результативною — допоміг стандарт — на 88-ій Даріо Срна подав з флангу в центральну зону, де Максим Малишев головою розстріляв Шевченка.
Фінальний свисток арбітра зафіксував вольову перемогу “Шахтаря”, таким чином, гірники тепер випереджають “Динамо” у турнірній таблиці вже на 16 очок.

Нагадаємо, 12 березня після фантастичного матчу проти ПСЖ, підопічні Луїса Енріке не змогли налаштуватися на виїзний матч з Депортіво і поступилися 1:2.