“В нас вже півтора чи два місяці немає такої опції, як підтвердження обов’язково по ПЛР-тестуванню. За клінічними ознаками підтверджується COVID і відбувається відповідна госпіталізація і процес лікування. Це те питання, яке повинні вирішувати на місці лікарі. Це все в нас внесено в стандарт і це питання в тому числі маршрутизації. Маршрутизація — це не тільки доставлення хворого за допомогою в конкретну лікарню. Маршрутизація — це більш ширше питання, яке має назву від початку і до кінця довести хворого. Чому саме було прийнято таке рішення? Тому що за світовою статистикою, до 30% тестів ПЛР є негативними при підтвердженому діагнозі COVID-19. Це пов’язано з особливостями ПЛР-тестування і з фізіологічними особливостями людини”, — розповів міністр.
Степанов також повідомив, що до кінця наступного тижня Україна отримає перші 18 тис. доз “Ремдесивіра” для лікування COVID-19.
Нагадаємо, у МОЗ раніше заявляли, що вакцина проти COVID-19 в Україні може з’явитися в березні наступного року. Так, Україна зможе отримати до 8 мільйонів доз вакцини від COVID-19 як учасник ініціативи Фонду COVID-19 Vaccine Global Access Facility (COVAX).