"Дуже важливим ресурсом і резервом, який ми не використовуємо, є взаємодія бізнесу для професійно-технічної освіти. Зараз у нас працює робоча група з роботодавцями, яка розробляє пакет нормативних змін "Рух на зустріч". Роботодавець хоче гарантій. Якщо роботодавець входить до дуальної системи навчання, якщо він вкладає, він повинен отримати гарантії, що потім ті діти, які досягли певного рівня кваліфікації, і роботодавець вважає, що вони вже мають цей рівень, відпрацювали в нього на виробництві. Тому що наразі, таких дітей часто переманюють за кордон. Йде мова про затвердження Кабміном типової тристоронньої угоди між закладом професійно технічної освіти, роботодавцем та фізичною особою – учнем такого закладу, про зобов'язання відпрацювати три роки у цього роботодавця за умови досягнення відповідного рівня кваліфікації", - повідомила Гриневич.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кампанію зі вступу до ПТУ продовжили до 1 жовтня
За її словами, проект рішення ще розробляється, і термін відпрацювання може бути змінений на один чи два роки.
Крім того, роботодавець зможе розривати угоду, якщо працівник не підтвердить рівень кваліфікації, також угода може бути розірвана у випадку форс-мажорних обставин.
Нагадаємо, у 2017 році, як повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, у ПТУ навчалось 350 тис. молоді, тоді як у вищих навчальних закладах – 1 млн 200 тис. студентів.