“Звертаємося до вас із проханням негайно вжити усіх необхідних заходів для недопущення розвалу розслідування справ Майдану, а саме: невідкладно створити в структурі ДБР управління для розслідування справ Майдану (повноваження директора ДБР), для чого відповідно збільшити кількість працівників ДБР (повноваження прем’єр-міністра)”, — йдеться у зверненні.
“Надалі відповідно до закону нерозслідувані кримінальні провадження мають бути передані за підслідністю, а саме — в НАБУ та ДБР. Але ДБР не готове ні приймати ці справи, ні розслідувати їх, оскільки не має відповідного підрозділу у своєму складі. У такій ситуації передавати ці справи в ДБР, тобто „в нікуди“, або віддавати їх новим слідчим, означає просто зупинити процес розслідування не менше як на півроку”, — йдеться у повідомленні.
Також стверджується, що додатковим навантаженням на процес розслідування і представлення державного обвинувачення в судах у справах Майдану є атестація прокурорів, яка була започаткована новим керівництвом ГПУ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чумак розповів, коли завершиться атестація прокурорів
“Якщо зараз не вжити необхідних заходів, то це призведе до критичних наслідків, про що вже свідчать останні судові рішення про зміну запобіжних заходів у справах Майдану”, — підсумовують автори заяви.
Адвокати допустили, що розв'язувати дану проблему можливо лише шляхом негайного створення окремого підрозділу з розслідування справ Майдану в структурі центрального апарату ДБР та переведення туди слідчих, що займались розслідуванням цієї справи.
Своє звернення автори адресували главі держави Володимиру Зеленському, генпрокурору Руслану Рябошапці, прем’єр-міністру Олексію Гончаруку, директору Державного бюро розслідувань Роману Трубі, та, зокрема, керівникам Парламентських фракцій.
Нагадаємо, у Генеральній прокуратурі України повідомили, що розслідування щодо злочинів під час Євромайдану стануть пріоритетним завданням діяльності органу.