Ветеран, офіцер у відставці Федір Калениченко спільно з дружиною-волонтеркою відновив роботу власного кавово-чайного клубу "TeaKava" в деокупованому Ірпені, передає УНН.
Деталі
Федір - один з переможців конкурсу бізнес-ідей "Роби своє з Kurator" для HoReCa. З перших днів російської війни війни був артилеристом на передовій. Через поранення у 2015 звільнився. Тоді стан здоров’я обмежив його можливості, та не приборкав мрію. У січні 2022 року вони з дружиною Тетяною відкрили в Ірпені особливе місце - клуб "TeaKava", де люди могли і почаювати, і попрацювати, і провести свої культурні заходи. Але вже в лютому через окупацію росіянами власники закрили заклад, роздавши весь товар місцевим жителям. В ті жахливі місяці приміщення сильно постраждало: уламками снарядів були викривлені двері, посічені стіни, пошкоджене обладнання. Та в травні Федір і Тетяна знову відкрили заклад. У перші місяці працювали в мінус, але не зупинялися: тоді кава стала для потравмованих містян символом колишнього життя. У партнера проєкту, БФ "МХП – Громаді", переконані, що той приклад українського сервісу, який створили Калениченки, вразив би найвибагливіших європейців.
Адже:
⁃ в клубі є куточок для дітей з конструкторами, іграми, планшетами, де малюки можуть гратися;
⁃ родини можуть дивитися тут українські та іноземні фільми з якісним дубляжем, при чому завдяки навушникам цей процес не заважає іншим;
⁃ налагоджений буккросинг: люди беруть у клубній бібліотеці книги, натомість залишають свої;
⁃ простір дружній до тварин: для чотирьохлапих тут завжди є водичка і смаколики;
⁃ створена зона для мам з немовлятами: столик-пеленатор та дитячий стілець;
⁃ є кнопка виклику бариста для батьків з дитячими візочками та відвідувачів з інвалідністю;
⁃ навіть під час відключень електроенергії люди можуть пити каву та безперебійно працювати в залі 12 годин завдяки модернізованій системі електрозабезпечення…
"Все не опишеш. Тут є Душа. Наша команда тішиться, що ми допомогли відновити безпеку і масштабуватися цьому проєкту: завдяки грантовим коштам родина Калениченків замінила вхідні двері та придбала коктейльну машину", – кажуть у благодійному фонді.
Додамо, що конкурс бізнес-ідей "Роби своє з Kurator" для HoReCa стартував на початку осені 2023 року. Він започаткований для підтримки бізнесу, який постраждав під час війни або який розвивають військові. Організатори — Благодійний фонд "МХП — Громаді" та бренд Kurator. Підприємці-ветерани, внутрішньо переміщені особи і бізнеси, які постраждали від російської агресії подали заявки на фінансування своїх проєктів у галузі харчування завдяки конкурсу бізнес-ідей "Роби своє з Kurator".
Серед 86 заявок зі всієї України організатори обрали 10 переможців, кожен з яких отримав до 100 тисяч гривень на розвиток власної справи. Серед найкращих ідей — унікальні та оригінальні заклади громадського харчування, сімейні кафе, мобільні кавʼярні та навіть мініготель на базі ресторану. Нові, відновлені або ж релоковані бізнеси переможців сприятимуть розвиткові громади та забезпечуватимуть робочі місця.
Довідково
"МХП - Громаді" - український благодійний фонд, який почав свою діяльність у 2015 році. Його головна місія - комплексний розвиток громад. Географія діяльності налічує 12 областей України: понад 700 містечок і сіл. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Фонд системно підтримує людей, які перебувають у регіонах бойових дій, українських захисників і рятувальників, громади, лікарні та пологові будинки, благодійні установи, які дбають про дітей-сиріт і літніх людей, а також людей, які через війну залишилися без дому та засобів для існування.
KURATOR - бренд продуктових рішень для HoReCa-спільноти (заклади харчування, готелі, кейтеринг), який розвиває компанія МХП. Має гнучкий асортимент під різні типи закладів, бізнес моделі, кваліфікацію персоналу та кількість кухарів. Під брендом KURATOR випускається понад 100 видів допрацьованої продукції, зокрема курятина, яловичина, різні кулінарні рішення. Весь асортимент створюється з розумінням і дотриманням потреб професійної кухні.