“На протікання весняного загострення впливають клімат у сім’ї, характер стосунків між однолітками та проблеми з успішністю у навчальному закладі. Важливими для організму і психіки людини є циркадні ритми — циклічність часу доби та пора року, зміна погоди та сонячної активності, а також коливання температурного режиму та атмосферного тиску. Психіка підлітків дуже чутлива і рухлива, оскільки відбувається формування організму, йде гормональна перебудова. Крім сезонної адаптації до літнього режиму функціонування, відбувається ще й перехід на літній час, що також є стресовим фактором, який вимагає додаткового пристосування підлітків до звичного ритму життя”, — розповіла Бугайова.
За її словами, після зимового періоду імунітет підлітків ослаблений, відмічається нестача вітамінів і мінералів, відбувається весняне загострення хронічних захворювань. Це теж суттєво впливає на підліткове весняне загострення.
“Я раджу скорегувати раціон — їсти більше овочів і фруктів або приймати вітамінно-мінеральні комплекси, більше бувати на вулиці, підвищити фізичну активність, дотримуватися режиму праці та відпочинку”, — зазначає Бугайова.
Вона додала, що дуже важливо вчасно лягати спати, сон повинен тривати не менше 8 годин на добу. Вчені з Великої Британії і США, в результаті масштабного дослідження отримали дані про пряму залежність агресивності підлітків від тривалості і якості їх сну. У підлітків, що сплять менше ніж шість годин на добу різко зростає дратівливість, конфліктність і невмотивована агресивність.
“Якщо психологічний і фізичний стан підлітка не поліпшуються, дратівливість, втома та поганий настрій не проходять, потрібно звернутися до спеціаліста, який зможе виявити причину весняного загострення у підлітка та підбере ефективну терапію”, — порадила Бугайова.
Нагадаємо, психолог порадила, як позбутися весняної депресії.