“Місцевим населенням вкрай негативно сприймається так звана “реорганізація” вугільної галузі, яка спричинить закриття низки шахт, звільнення десятків тисяч людей і колапс соціальної інфраструктури. Це вже викликало протести, адже “реорганізація” відбувається на тлі збільшення заборгованості по зарплаті. Так, після страйку гірників шахти “Никанор-Нова” (місто Зоринськ, ТОТ Луганської області), їм повернули заборгованість за 2 місяці з 20. Решту обіцяли покрити до 25 травня. Однак відомо, що цю обіцянку вже не виконають, і це спричинить подальші протести”, - йдеться у повідомленні.
Повідомляється, що ситуація на тимчасово окупованій Донецькій області є аналогічною.
“Зокрема, станом на початок травня заборгованість по зарплаті становила:
· На т.зв. ДП “Макіїввугілля” - 210 млн рос. рублів, що складає у середньому 30 тис. рос. рублів боргів перед кожним з 7,1 тис. працівників;
· На т.зв. РП “Орджонікідзевугілля” - 350 млн рос. рублів, або у середньому 49 тис. рос.руб. перед кожним з 7,2 тис. працівників.
· На т.зв. ДП “Артемвугілля” - 267 млн рос.руб., або у середньому 45 тис. рос.руб. перед кожним з 5,9 тис. працівників, тощо”, - вказано у повідомленні.
Зазначається, що для уникнення соціального вибуху періодично здійснюються виплати 15-25% місячної зарплати, а людей тримають обіцянками. Втім, це не зупиняє відтік кадрів.
“Так, у т.зв. ДП “Торезантрацит” існує заборгованість у розмірі понад 370 млн. рос.руб. перед 13,2 тис. працівників, хоча на даний час на підприємстві обраховується менше 8 тис. осіб. Поряд з боргами по зарплаті, вугільні підприємства на ТОТ ДЛО, значна частина яких контролюється з Росії через компанію “Внєшторгсєрвіс”, зареєстровану у Південній Осетії (окупована Росією територія Грузії), накопичили мільярдні борги по відрахуванням до бюджетів тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей України, що наближає колапс бюджетної та соціальної сфери”, - повідомили у пресслужбі.
Нагадаємо, в ОРДЛО спостерігається забруднення водосховищ та інших водойм.