hetmantsev-namahaietsia-vtiahnuty-deputativ-i-ohp-u-svoiu-nezakonnu-diialnist-spivzasnovnytsia-banku-olena-sosiedka

Гетманцев намагається втягнути депутатів і ОГП у свою незаконну діяльність - співзасновниця банку Олена Сосєдка

 • 11232 переглядiв

Офіс генерального прокурора розглядає заяву співзасновниць банку "Конкорд" про незаконні дії голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева.  Нардеп, очевидно, дізнавшись про це намагається діяти на упередження. Про це повідомила співзасновниця "Конкорду" Олена Сосєдка, пише УНН.

Контекст

Гетманцев повідомив, що зібрав підписи 74 нардепів під зверненням до Офісу Генпрокурора щодо бездіяльності правоохоронців у кейсі колишнього банку "Конкорд".

"Друзі, усім давно відомо, що Данило Гетманцев використовує свою посаду як щит для прикриття власних порушень закону. Але те, що він зараз робить, - за межею здорового глузду. Очевидно, Гетманцеву стало відомо, що Офіс Генпрокурора розглядає нашу  заяву через його незаконні дії щодо банку "Конкорд". Ця справа давно на часі, адже його порушення – це не просто атака на наш банк, а плювок в обличчя всій українській правовій системі", - написала Олена Сосєдка на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, замість того, щоб відповісти за свої дії, Гетманцев вирішив діяти на упередження.

Він зібрав підписи депутатів, щоб вірогідно змусити Офіс Генпрокурора відкрити кримінальну справу проти нас, власниць "Конкорду", попри те, що немає ніяких законних підстав. Таким чином він намагається відвернути увагу від власних злочинів і дискредитувати тих, хто посмів виступити проти нього

- переконана Олена Сосєдка.

Вона також нагадала, що раніше Гетманцев зізнався, що знищення "Конкорду" для нього особиста справа.

"Людина, яка зізналася, що "Конкорд" для нього – особиста справа, тепер хоче втягнути в свою незаконну діяльність не лише депутатів, але й Офіс Генпрокурора, який, за логікою, мав би бути гарантом закону, а не інструментом для зведення рахунків.

Гетманцев, як й завжди, намагається перекласти свою відповідальність на інших, але ми не дозволимо цьому свавіллю пройти непоміченим", - наголосила Олена Сосєдка.

Окрім того, за її словами, співзасновниці банку закликають народних депутатів усвідомити, що вони стануть співучасниками злочинів Гетманцева, якщо піддаються на ці маніпуляції.

Олена Сосєдка підкреслила, що не боїться ніяких розслідувань, бо їм немає чого приховувати. "Закликаємо Офіс Генпрокурора зберегти свою репутацію і не йти на поводі у того, хто порушує закон і відкрито висловлює зневагу до принципів справедливості", - додала вона.

Раніше акціонери "Конкорду" неодноразово звертались до членів Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики із пропозицією відкритого діалогу, але, за словами Олени Сосєдки, їх не захотіли почути.

"Данило Олександрович, ми не боїмося ваших інтриг. Ви можете збирати підписи, фабрикувати справи і маніпулювати владою, але правду ви не зупините. Ви будете відповідати за свої дії – як перед законом, так і перед суспільством. Закон один для всіх. І вам це не змінити", - зазначила співвласниця банку "Конкорд".

Нагадаємо

Причиною рішення НБУ про позбавлення ліцензії "Конкорду" було нібито систематичне порушення банком вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Хоча, як пізніше зʼясувалося, міскодінгом (підміна призначення платежу в банківській еквайринговій мережі, зазвичай повʼязана з операціями грального бізнесу) в Україні займаються навіть державні банки, зокрема "Укргазбанк". Проте, йому за це порушення НБУ виписав лише 60 млн грн штрафу. Як і "Ощадбанку", Sense Bank, ПУМБ та багатьом іншим за минулий рік. Вони отримали теж штрафи від 150 тис. до 10 млн грн.

Але "Конкорд", який за час своєї роботи не мав жодних зауважень з боку міжнародних платіжних систем Mastercard та Visa, був позбавлений банківської ліцензії. І це при тому, що за 8 місяців до рішення НБУ про відкликання його банківської ліцензії банк відключив еквайрінг і продовжував бути прибутковим, що свідчило про те, що він не залежав від міскодінгу – це не було основною частиною його доходів. Акціонери "Конкорду" вважають таке рішення регулятора несправедливим.

Вони звернулися до суду щодо незаконності дій НБУ, і перша судова інстанція стала на їхній бік. Зокрема, Дніпропетровський окружний адміністративний суд визнав протиправним та скасував рішення Національного банку України про відкликання ліцензії та ліквідацію банку "Конкорд". Однак українське законодавство виписане таким чином, що навіть попри рішення суду про незаконну ліквідацію банківської установи, на ринок її повернути неможливо.

Лілія Подоляк

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    Зеленський: Україні потрібен інститут множинного громадянства

     • 9701 переглядiв