Цитата
“У нас суттєва проблема з кадрами. З одного боку у нас чоловіки в армії, з іншого — у нас багато жінок, які працювали на підприємствах, потім знайшли прихисток за кордоном й там залишилися”, — зазначив він.
Деталі
Наразі, за словами експерта, серед фахівців, які опинилися за межами України, “дуже не велика кількість продовжує дистанційну роботу”.
“Люди знаходять роботу вже там, а якщо не повертаються до України, то керівники їх звільняють. Проблема в тому, що у нас наразі немає вибору персоналу і це дуже суттєва проблема. Вона впливає на всі результати роботи підприємств, в тому числі й на якість вітчизняної продукції, й на просування цієї продукції як в Україні, так й на ззовні.
“Фахівці — вони або на фронті, або виїхали за кордон. Вибір не дуже великий”, — резюмував Родіон Рибчинський.
Нагадаємо
Як повідомили УНН у відповідь на запит у Державній службі зайнятості, в Україні вже зараз за низкою професій є дефіцит кадрів, тобто — кількість вакансій у базі служби зайнятості суттєво перевищує чисельність зареєстрованих безробітних.
Станом на 1 серпня 2023 року на обліку в Державній службі зайнятості перебували 112 тис. зареєстрованих безробітних, а кількість вакансій становить майже 60 тисяч. Таким чином, у цілому по країні на одне вільне робоче місце в середньому претендує 2 особи (на відповідну дату минулого року — 12 осіб, на початок 2023 року — 9 осіб).