Так, відповідаючи на питання чи планується додати знахідку в національну колекцію спадщини після того, як витоки її відкриття були оприлюднені, міністр сказав, що “зрушить з мертвої точки”.
“Є деякі артефакти, важливі для мальтійського природної спадщини, які опинилися за кордоном і заслуговують того, щоб їх забрали. Ми справедливо приділяємо велику увагу історичним та художнім артефактам. Однак це не завжди так з нашої природною історією. Я сповнений рішучості змінити це ставлення”, — сказав Еррера.
Відзначається, що скам’янілість віком 23 мільйони років колись належала мегалодону, вимерлому виду гігантської акули, яка, за даними скам’янілостей, могла бути розміром до 16 метрів.
Зразок був зібраний ветераном-натуралістом і телеведучим сером Девідом Аттенборо під час сімейного відпочинку на Мальті в кінці 1960-х років.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Натураліст і телеведучий Девід Аттенборо зареєструвався в Instagram і побив рекорд Дженніфер Еністон
Так, під час приватного показу свого нового фільму “Життя на нашій планеті” в Кенсингтонському палаці сер Девід подарував зуб семирічному принцу Джорджу.
“Ми справедливо приділяємо велику увагу історичним артефактам. Однак це не завжди так з нашої природною історією. Скам’янілості підпадають під визначення культурної спадщини як „рухомий або нерухомий об’єкт геологічного значення“, і відповідно до положень Закону про культурну спадщину 2002 року їх вивезення або розкопки (зараз) прямо заборонені”, — пише видання.
Додається, що в 2015 році колишній член парламенту Мартезе Портеллі потрапила в конфлікт з Управлінням по культурі після того, як в пості в Facebook написала, що взяла сина на сімейну прогулянку на “полювання за скам’янілостями” в Баграм, що викликало подальше розслідування цієї історії.
Пізніше Портеллі пояснила, що сім’я виїхала на прогулянку по сільській місцевості і ніяких розкопок не проводилося. Вона сказала, що її син був у захваті від цієї діяльності, і вона вирішила використовувати його фразу в своєму пості на Facebook.
Нагадаємо, в Китаї виявлені тисячі стародавніх скам’янілостей, вік яких, за словами вчених, становить приблизно 518 млн років. Більше половини видів не були відомі науці.