За їхніми відомостями, влада США вирішила “послабити деякі зі своїх найсуворіших обмежень” щодо надання Пхеньяну гуманітарної допомоги. Йдеться про скасування обмежень на поїздки в республіку співробітників американських гуманітарних організацій і про розширення списку предметів для надання гуманітарної допомоги, які дозволено ввозити на територію КНДР.
Журнал нагадує, що держсекретар Майкл Помпео в зв’язку з уповільненням темпів американо-північнокорейських переговорів влітку минулого року вирішив різко обмежити обсяг наданої КНДР допомоги. В результаті влада США регулярно відкладала відправку в країну хірургічного обладнання для лікарень, контейнерів для молока, призначених для дитячих будинків, а також засобів для боротьби з туберкульозом і малярією. Тодішнє рішення шефа американської дипломатії викликало бурю протестів з боку організацій по наданню гуманітарної допомоги. Видання розповідає, що в ООН за зачиненими дверима американські дипломати використовували свій вплив, щоб блокувати або затримувати розгляд запитів на передачу КНДР гуманітарної допомоги.
Однак, за даними журналу, ослаблення обмежень повноцінно вступить в силу тільки після відновлення роботи американського уряду, так як Держдепартамент поки залишається без фінансування. За даними дипджерел Foreign Policy, рішення Помпео не відноситься до заходів, прийнятих в минулому році американськими міністерствами фінансів і торгівлі щодо посилення фінансових санкцій відносно Пхеньяну. Відомства обмежили банківські операції та доставку предметів гуманітарної допомоги.
Як раніше інформував УНН, Китай має намір сприяти денуклеаризації Корейського півострова.