Цитата
“Уряд має чіткий план з проведення вакцинації. Законтрактував необхідну кількість вакцин, які потрібні, щоб всі бажаючих цього року їх отримали. І підготував для цього логістичну інфраструктуру, щоб розпочати процес вакцинації вже в лютому”, — сказав Шмигаль.
Деталі
Він зазначив, що план вакцинації включає в себе п’ять етапів:
1. Вакцинація людей з критичним ризиком інфікування — медики, які працюють з коронавірусом, військові, люди в будинках для людей похилого віку. Планується вакцинувати 367 тис. громадян.
2. Люди з високим ризиком інфікування — соцпрацівники, люди старше 80 років, інші медики. Планується вакцинувати 2 млн 540 тис. людей.
3. Люди з високим ризиком інфікування та тих, хто виконує функції з підтримки та безпеки життєдіяльності держави — ДСНС, Нацполіція, СБУ, вчителі та інші. Планується охопити 7,2 мільйона людей.
4. Люди з підвищеним рівнем інфікування — віком від 60 до 64 років, дорослі із супутніми захворюваннями та інші категорії населення.
5. Інші громадяни, які не входять до пріоритетних груп.
“До 1 лютого очікуємо рішення COVAX щодо включення до розподілу в рамках першої хвилі. В разі позитивного рішення в лютому отримаємо від 100 до 200 тис. вакцин BioNTech/Pfizer”, — додав Шмигаль.
Що відомо про вакцини для України
Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в України на підписанні або вже підписано контрактів на понад 30 млн доз вакцин від COVID-19.
МОЗ України сподівається розпочати вакцинацію від COVID-19 вже у лютому 2021 року і до 2022 року вакцинувати не менше 50% населення — уже виділено 9 пріоритетних груп. Вакцинація від COVID-19 в Україні буде добровільною для всіх громадян.
Україна уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника — Sinovac Biotech.
Йдеться про 1,9 млн доз, з можливістю, як стверджують у МОЗ, відмовитися від угоди і повернути сплачені за неї державні гроші — а це трохи менше мільярда гривень — у разі непідтвердження її достатньої ефективності.
Представники “Лекхіму” повідомили, що загалом планують поставити в Україну близько 5 млн доз вакцини китайського виробника, а у другій половині 2022 року — почати виробляти її в Україні.
За словами міністра кабінету міністрів Олега Немчінова, до 16 млн доз вакцини від коронавірусу Україна отримає у межах механізму COVAX.
За даними МОЗ, цього тижня наша держава, ймовірно, укладе договір із ще одним виробником вакцини від COVID-19.
Нагадаємо, Міністр охорони здоров’я Максим Степанов 24 грудня 2020 року підписав дорожню карту проведення масової вакцинації від COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках.
У рамках дорожної карти, щепленнями від коронавірусної хвороби планується охопити щонайменше 50% населення країни протягом зазначеного періоду.