Була низка клопотань від захисту.
“Із того, що ми бачили сьогодні, я можу сказати, що Микола Семена буде представлений суду як людина, яка особливо ненавидить Росію, Путіна та його режим. Ілюзій ніяких ми не маємо, в будь-якому випадку буде обвинувальний вирок. Єдине, під тиском громадськості й через абсурдність цієї справи, може бути обрано міру покарання у вигляді умовного позбавлення волі. Я не думаю, що зараз правоохоронці підуть на те, щоб реально позбавити волі журналіста”, — сказав Е.Курбедінов.
За словами адвоката, найближчим часом сторона захисту буде вивчати матеріали справи, “яких налічується близько шести томів по 250 сторінок кожен. Після цього буде вироблятися остаточна лінія захисту ”.
Навесні в Криму пройшли масові обшуки, в тому числі, у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з Крим.Реалії. Відносно автора Радіо Свобода Миколи Семени порушили кримінальну справу за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації. Російське слідство заборонило йому залишати півострів.
Міністерство закордонних справ України висловило стурбованість переслідуванням громадян України в включеному Криму, зокрема, журналіста Миколи Семени, і закликало припинити тиск на нього.
Захист Миколи Семени, Міжнародна та Європейська Федерація журналістів, а також офіс представника ОБСЄ з питань свободи слова закликали ФСБ випустити журналіста з Криму на лікування, позитивної відповіді поки добитися не вдалося.
Мультимедійна інформаційна платформа Крим.Реалії є кримським проектом української редакції Радіо Свобода, створеним кримськими журналістами після початку російської окупації й анексії Автономної Республіки Крим і міста Севастополя в березні 2014 року.
Наприкінці листопада кримського журналіста Миколи Семену нагородили премією імені Павла Шеремета. Але приїхати на її вручення до Брюсселя журналіст не зміг, оскільки йому заборонено виїзд з Криму.