Цитата
“Підняла питання повернення дискусії по порушення прав людини в Криму, яку наша делегація ініціювала для поточних дебатів на засіданні політичної групи Європейської Народної Партії (EPP)”, — написала Мезенцева.
Деталі
За її словами, Україну підтримав колега Зінгеріс Мануеліс (Литва) і колега-співвітчизник Власенко, який згадав нещодавнє рішення суду ЄСПЛ стосовно анексії Криму.
“Головуючий пан Почей (Польша) запропонував це рішення на розсуд колег, якщо в залі асамблеї буде така ініціатива для голосування якої треба набрати просту більшість”, — додала нардепка.
Вчора, в коментарі УНН голова української парламентської делегації в ПАРЄ Марія Мезенцева заявила, що буде ставити на підтвердження вимогу про проведення дебатів щодо Криму на засіданні Асамблеї.
Варто нагадати
За словами Мезенцевої, 21 січня 2021 року українська делегація в ПАРЄ подала лист-вимогу щодо проведення поточних дебатів (current debates) на тему “Актуальна ситуація щодо прав людини в тимчасово окупованому Криму та місті Севастополі в умовах пандемії COVID-19”.
Зазначається, що відповідно до правила 53.2 Правил процедури ПАРЄ, запит був переданий на розгляд Бюро Асамблеї, куди входять Президент Асамблеї, віцепрезиденти Асамблеї, голови політичних груп та комітетів Асамблеї.
“На своєму засіданні, 22 січня 2021 року, Бюро ухвалило рішення рекомендувати Асамблеї не проводити поточних дебатів з цієї теми, так само як і не проводити дебати з теми “Заборона російської та інших мов меншин в Україні”, — заявила Мезенцева.
Керівниця української делегації відзначила про “другу сторону медалі” в засіданні Бюро.
“Бюро Асамблеї вирішило рекомендувати провести Асамблеї двоє поточних дебатів по ситуації з Олексієм Навальним в 2021 році, а також дотриманням права на свободу слова та вираження поглядів з боку компаній, які входять до групи Big Tech (Amazon, Apple, Google, Facebook і Microsoft)”, — заявила нардепка.
Бюро ПАРЄ відмовило Російській Федерації в проведенні дебатів довкола українського мовного закону.