При цьому, майже половина цих документів — це постанови про результати розгляду Комітетом ВРУ з питань фінансової політики на банківської діяльності тих чи інших законодавчих ініціатив. Тобто, такі документи — не є результатом законотворчої діяльності нардепа.
Що стосується реальних законодавчих ініціатив, то за весь цей час лише один законопроект авторства Рибалки у співавторстві з іншими нардепами став законом. Мова про ЗУ “Про спрощення процедур капіталізації та реорганізації банків”.
На порталі ВРУ зазначається, що С.Рибалка включений у якості ініціатора до переліку низки законопроектів, як не мають жодного відношення до фінансової чи банківської діяльності. Зокрема, мова про проекти ЗУ щодо тарифів (№ 6279), щодо реалізації прав на землю (№ 6236), щодо набуття громадянства інших держав чиновниками і політиками (№ 6131), щодо змін регламенту ВРУ (№ 6281) тощо.
Серед профільних фінансово-банківських ініціатив С.Рибалки, у ВРУ зареєстровані такі проекти законів, як: про фінансовий лізинг, про кредитні спілки, про регулювання діяльності з надання небанківських кредитів під заставу рухомого майна тощо. Однак, всі вони поки що перебувають лише на стадії ознайомлення в Комітеті.
Додамо, що у ВРУ також зареєстрований і вже включений до порядку денного законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення довіри між банками та їх клієнтами”. У ньому С. Рибалка, зокрема, пропонує розширити права банківських установ, що за оцінками експертів, свідчить про лобіський характер документу.
Загалом, якщо порівняти продуктивність нардепа С.Рибалки, наприклад, із роботою голови Комітету з правової політики і правосуддя чи голови Комітету з питань соціальної політики, то за кількістю ініційованих законопроектів та поправок до них, він поступається колегам.
Нагадаємо, як повідомляв УНН, на переконання окремих експертів фінансовий Комітет С.Рибалки доклав зусиль до руйнації банківської системи в Україні.
Зокрема, з вини профільного Комітету стало можливим порушення законодавства, зокрема в частині наділення НБУ правом набувати боргові зобов’язання уряду. Також Комітет під Головуванням Рибалки, попри наявність такої можливості, не прийняв закон щодо роздержавлення державних банків та про російські банки.
Додамо, що у ВРУ створюють ТСК для розслідування бізнес-зв’язків С.Рибалки з активами (снековим заводом у Липецьку) в Росії. Вказану ініціативу вже підтримали депутати із різних фракцій та позафракційні.