Також, експерти ВООЗ заявляють, що понад 5% смертей по всьому світу і понад 4% захворювань є прямим наслідком зловживання алкоголем. Тому ВООЗ запропонував Європі підняти акцизи на алкогольну продукцію. Експерти організації вважають, що це єдиний ефективний шлях у боротьбі з алкоголізмом.
Разом з тим, зниження акцизів на алкогольну продукцію вимагають жителі Естонії та бізнес Ірландії. В Україні ж завищені акцизи на алкогольну продукцію спровокували значну тінізацію ринку. Так, за оцінками Держслужби статистики, уже понад 50% міцного алкоголю (горілка, коньяк тощо) на нашому ринку є нелегальними.
Зауважимо, що нелегали з однієї пляшки горілки сьогодні заробляють у 100 разів більше, ніж офіційний виробник українського алкоголю.
"Сьогодні з однієї пляшки горілки "білий" виробник за вирахуванням всіх податків, зборів, витрат на спирт, логістику, рекламу, оплату праці персоналу заробляє близько 15-25 копійок. Представник "тіньового бізнесу" - 15-25 грн. Є різниця? При цьому покупець йде до нелегала, тому що на полиці маленького селищного магазину його товар коштує в півтора-два рази дешевше, ніж офіційна безпечна і якісна продукція. Для споживача ця відмінність сьогодні критична, і вибір, на жаль, очевидний", - пояснила голова ради директорів Beverage Trading Company Ольга Івушкіна.