“Нічого не вдіяли, і після кількох років справа повертається. Висновки управлінь з питань безпеки харчів в Угорщині та Словаччині є такими ж, як і чеського управління — так мене запевняли чеські журналісти. А висновки такі, що міжнародні концерни застосовують подвійні стандарти у продажі харчів, наприклад, до газованих напоїв додають гірший якісно сироп, у соках є менше соку, у м’ясі — менше м’яса, в харчах є більше харчових консервантів, більше хімічних речовин, менше шоколаду в шоколадних пастах.
Це все має вплив на те, що продукти одного виробника смакують по-іншому на сході, у біднішій частині Європи, та інакше на заході, у багатшій частині континенту. Така політика харчових концернів свідчить про те, що вони роблять з Центрально-Східної Європи смітник", — сказав чеський євродепутат Павел Потс.
Він наголосив, що необхідно чинити тиск на Європейську комісію, щоб вона зайнялася вирішенням цього питання.
Нагадаємо, в Європейському парламенті заявили про харчову дискредитацію з боку міжнародних виробників.
Болгарія також звинуватила країни ЄС в продовольчому “апартеїді”.
За словами нардепа С.Тригубенка, в Україні ситуація може бути аналогічною. І питання про постачання міжнародними виробниками на наші ринки продукти гіршої якості він має намір підняти на рівні Європейського економічного сенату.