“Реалізація акта сприятиме подоланню всіх форм дискримінації щодо жінок і дівчат, зниженню рівня гендерно-зумовленого та домашнього насильства, попередженню його проявів та своєчасній допомозі постраждалим особам, розширенню економічних можливостей жінок, забезпеченню рівного доступу до правосуддя, участі у прийнятті рішень у політичному та суспільному житті”, — йдеться у повідомленні.
Зокрема, документом передбачено внесення змін до низки нормативно-правових актів щодо протидії дискримінації за статевою ознакою. Ним передбачено проведення навчання з питань дотримання прав жінок та включення гендерної складової до освітніх стандартів із підготовки фахівців, а також удосконалення механізмів ефективності розслідування випадків сексуального насильства та забезпечення надання допомоги постраждалим жінкам і дівчатам.
“Україна вперше ухвалює такий документ. Це свідчить про те, що в нинішньому Уряді є усвідомлення проблеми і воля її вирішувати. Цим розпорядженням ми посилюємо інституційні механізми забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, а також удосконалюємо механізм забезпечення прав жінок і дівчат з вразливих груп, включаючи внутрішньо переміщених осіб, представниць національних меншин, осіб з інвалідністю та літніх жінок”, — повідомила віце-премєрка з питань європейської інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Також планується проведення інформаційної кампанії з підвищення правової обізнаності з питань прав жінок і буде вдосконалена статистична звітність у сфері захисту прав жінок.
Як зазначається, стратегія передбачає:
- Проведення інформаційної кампанії щодо підвищення обізнаності з питань прав жінок;
- Покращення статистичної звітності у сфері захисту прав жінок;
- Створення умов для отримання жінками економічної незалежності;
- Покращення ситуації з доступом жінок та дівчат до медичних, соціальних, освітніх, правових послуг;
- Залучення міжнародних організацій та об’єднань до реалізації стратегії боротьби з гендерною дискримінацією.
Нагадаємо, закон про гендерну рівність, який пропонує рівні права чоловіка та жінки під час проходження служби у ЗСУ не передбачає примусової мобілізації жінок в армію. Про це в кулуарах парламенту заявив народний депутат України від фракції БПП Іван Вінник.