"Під приводом, полегшенням зміни підлеглості та нібито покращенням процедури реєстрації статутів релігійних громад, народні депутати намагаються запровадити масову перереєстрацію статутів усіх релігійних організацій в Україні протягом року п.2 ІІ Прикінцевих положень законопроекту №4128-д", - вказав голова юридичного відділу УПЦ МП, протоієрей Олександр Бахов.
На його переконання, ухвалений закон націлений виключно на "догоджання і наповнення однієї релігійної спільноти".
"Як ми бачимо, що спроба запропонувати механізм для зміни підлеглості обертається у зайве адміністрування та ускладнення процедури реєстрації статутів релігійних організацій", - підкреслив він.
При цьому в УПЦ МП вказали, що, згідно з новою редакцією, для ухвалення рішення про перехід парафій досить 2/3 голосів членів громади (раніше пропонувалося приймати рішення простою більшістю). "Ті, хто які голосують повинні особисто підписатися під рішенням. Терміну “самоідентифікація” в новому проекті немає, а визначення критеріїв для членства людей в громадах залишається за самими релігійними громадами", - додали в УПЦ МП.
"Законопроект передбачає тимчасову заборону на проведення будь-яких дій з майном парафії. Так, при переході приходу можна продати, відібрати, віддати в заставу нерухоме майно парафії. Якщо при переході виявиться, що існує частина парафії, яка не згодна з таким переходом – вона може утворити нову релігійну громаду і має право укласти договір про почергове користування храмом",- вказали в УПЦ МП.
Нагадаємо, 17 січня Рада врегулювала перехід парафій УПЦ МП до ПЦУ.