"Учені-соціологи та юристи пропонують прийняти нову конвенцію в області прав людини похилого віку. Такий документ допоміг би захистити інтереси цієї зростаючої групи населення.На сьогодні немає законодавства, яке гарантувало б право літніх на освіту і професійне навчання, але ж це дуже важливо, особливо для жінок, які не мають можливості вийти на пенсію", - йдеться у повідомленні.
"Всі проекти, програми і інвестиції розраховані на молодих, а до літніх нікому немає діла. Кажуть, що всі мають рівні права, але це не стосується літніх, а ми наполягаємо на тому, що їх права повинні бути спеціально обумовлені в законі. Їх не помічають. Це головна прикмета старості, ти стаєш "невидимкою", - каже Іда Намбея, учасниця програми "Бабусі - бабусям".
"Майже чверть мешканок планети у віці старше 60 років працюють, але багато хто з них зайняті в сільському господарстві або інших областях, де їхня праця не враховується. У країнах Африки на південь від Сахари, наприклад, працюють 42 відсотки жінок старше 65", - зазначає Верховний комісар ООН з прав людини Мішель Бачелет.
У 2018 році вперше в історії людей у віці старше 65 років було більше, ніж дітей до п'яти років. Очікується, що до середини століття число жителів планети, яким за 65, подвоїться.
Нагадаємо, у світі щодня від отруєнь гинуть 125 дітей.