Цитата
"Насправді, було ухвалено рішення нарешті розв’язати цю проблему, розв’язати в такий спосіб - відкрити ці шляхи морських комунікацій. Відповідно, попереджено, звісно, судновласників і капітанів суден, що небезпека існує. Окрім того, що завжди існує небезпека протидії з боку російського флоту, так і мінна небезпека досить залишається на високому рівні у Чорному морі. Тому, звісно, це все буде відбуватися під наглядом Збройних сил України. Усе можливе, що від нас залежить, щодо забезпечення безпеки, ми робимо. І зараз уже відкрита реєстрація, координатор уже працює", - сказав Плетенчук.
Деталі
Щодо кількості зареєстрованих суден він зазначив, що "наразі всі подробиці щодо цього заходу ми поки що розкривати не можемо".
Плетенчук також вказав, що ще не визначені терміни, на які оголошені тимчасові маршрути. "Ці терміни зараз ще не визначені. Насправді той стан, у якому все це працює, він теж, на жаль, є таким, що обумовлений тими подіями, які відбуваються в Чорному морі, тому що у нормальній ситуації все це відбувається набагато ширше, простіше і безпечніше", - сказав він.
Речник ВМС ЗСУ при цьому зазначив, що ухвалене рішення ставить перед собою два завдання: "подолання міжнародної гуманітарної кризи щодо продовольчої безпеки у світі" та "можливість для судновласників і компаній нарешті забрати свої торговельні судна, які перебувають фактично в такому гуманітарному, можна сказати, полоні через те, що росіяни постійно погрожують на морі".
Нагадаємо
10 серпня Україна оголосила тимчасові коридори для торгових суден у Чорному морі.