Цитата:
“Звільнити суддю з посади може виключно сам Конституційний Суд України. На жаль, ми бачимо, що навіть при наявності великої бази інформації про те, що пан Тупицький вчиняє дії, які шкодять інтересам української держави, Конституційний Суд нічого не робить, аби самоочиститися. А має всі правові підстави, аби звільнити пана Тупицького. Оскільки було рішення РНБО про те, що пан Тупицький та його перебування на посаді створює загрозу національній безпеці України, Президент України Володимир Зеленський правомірно ввів у дію рішення РНБО і скасував укази попередніх президентів про призначення цих панів на посаду”, — сказав Веніславський.
Деталі
Також Веніславський додав, що звертався до виконувача обов’язків голови КСУ з приводу того, на якій підставі Тупицький, не виконуючи свої обов’язки, отримував зарплату.
“Я звернувся до пана Головатого і написав, на якій підставі пан Тупицький, не виконуючи своїх повноважень, отримує заробітню плату. Йому припинили її виплачувати. Позавчора він звернувся в Окружний адміністративний суд Києва, щодо пана Тупицького, який намагається стягнути за час так званої своєї вимушеної відпустки з держави майже мільйон гривень”, — сказав Веніславський.
Також він нагадав, що у травні 2022 року закінчиться строк повноважень Тупицького.
Що було раніше
Днями Верховний Суд визнав протиправним та скасував указ Президента України Володимира Зеленського про скасування призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного Суду.
Йдеться про указ, який Президент України Володимир Зеленський підписав 27 березня і яким скасував укази ще часів Януковича про призначення суддями Конституційного Суду України Олександра Тупицького та Олександра Касмініна. Раніше Президент відсторонив Тупицького від посади судді КСУ. На думку Зеленського, роботу судді супроводжували різні політичні та бізнесові групи.
В Офісі Президента обіцяють рішення ВС оскаржити.
Перед цим в ОГП вказували, що Офіс Генерального прокурора повідомив про підозру Тупицькому у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка (ст. 386 та ч. 2 ст. 384 КК України) — й надіслав клопотання Президенту України Володимиру Зеленському щодо відсторонення Тупицького з посади голови КСУ.
Наприкінці жовтня 2020 року Держбюро розслідувань розпочало кримінальне провадження щодо голови КСУ Тупицького.
Це сталося на тлі того, як 27 жовтня Конституційний Суд України визнав такою, що не відповідає Конституції України, статтю 366-1 ККУ, яка передбачає відповідальність за брехню в декларації.