“Наразі у пацієнта є симптоматика, яка може, серед іншого, вказувати на захворювання (лихоманку Західного Нілу). Зараз немає як такого остаточного діагнозу, про який йдеться, на щастя, ні в кого, хто перебуває у київських лікарнях. Щоб встановити такий діагноз, підтвердити його, необхідно провести низку клінічних досліджень”, — повідомила вона.
За словами Вишневської, для підтвердження діагнозу необхідні складні дослідження, які не робляться швидко, за одну добу.
“Поки що деякі клінічні симптоми вказують на можливе захворювання, якісь — не вказують. Зараз тривають дослідження крові та іншого біологічного матеріалу, тільки після завершення цих досліджень можна буде сказати, що у нього — таке захворювання”, — додала вона.
Раніше деякі ЗМІ повідомляли, що чоловік звернувся до лікарні після повернення з відпочинку на Кіпрі.
Нагадаємо, на початку вересня Європейський центр профілактики та контролю захворювань повідомив про зростання кількості людей, що заразилися лихоманкою Західного Нілу в ЄС та сусідніх країнах.
Найбільше зареєстрованих випадків зараження в Італії - там діагноз "лихоманка Західного Нілу" з початку літа поставили понад 300 разів. У Греції найбільший відсоток хворих від загального населення країни, а в Сербії зафіксовано найбільше летальних випадків: в цій країні від лихоманки Західного Нілу загинула 21 людина - це третина від загального числа жертв в європейському регіоні.