Деталі
Зокрема, у Китаї назвали “наклепом” і неправильною оцінкою згадані пункти про те, що “заявлені амбіції і наполеглива поведінка Китаю є системними викликами міжнародного порядку, заснованого на правилах”.
У Китаї заявляють про “прозорість та відкритість” дотримання оборонної політики.
“Наше прагнення до оборони і військової модернізації виправдано, відкрито і прозоро. Оборонний бюджет Китаю в 2021 році складе 1,35 трлн. юанів (близько 209 мільярдів доларів США). Це всього 1,3% ВВП, навіть менше, ніж мінімум 2% НАТО. Очікується, що витрати 30 країн НАТО досягнуть 1,17 трильйона доларів США”, — йдеться в тексті документа.
У Китаї зазначають, що в 2021 році більше половини загальних світових військових витрат в 5,6 раз більше, ніж в Китаї. Також наголошується, що кількість ядерної зброї в Китаї не більше, ніж в країнах НАТО і в США.
“Китай завжди дотримується принципу незастосування ядерної зброї, першим ні за яких умов, і зобов’язався беззастережно не використовувати і не погрожувати використовувати ядерну зброю проти держав, що не володіють ядерною зброєю”, — йдеться в повідомленні.
Влада Китаю закликала НАТО “раціонально розглядати розвиток країни”, і припинити приймати інтереси і права Китаю як привід для створення конфронтації та розпалювання геополітичної конкуренції.
The spokesperson of our Mission speaks on a question concerning the NATO Summit’s Communiqué.
https://t.co/iAbdpAhn5U pic.twitter.com/u4NLn3HsNK
Контекст
14 червня стартував саміт глав держав і урядів 30 держав-членів НАТО в штаб-квартирі альянсу в Брюсселі. Вперше в заході взяв участь президент США Джо Байден.
Повідомлялося про те, що на саміті НАТО Байден має намір також обговорити ситуацію з Китаєм.